FBC Orca Krnov – FBC Orel Lichnov B 4:4 (1:1, 1:1, 2:2)

V prvním duelu se Krnované utkali s horkým kandidátem na postup, týmem FBC Orel Lichnov B. Úvod utkání poznamenalo, že Orca nastoupila na regulérním hřišti (40 x 20 metrů) po měsíci. Krnov šel sice již v druhé minutě do vedení, soupeř však záhy vyrovnal a v první třetině si vypracoval další brankové příležitosti.

Od druhé třetiny se hra vyrovnala, Orca velmi dobře bránila a nepouštěla soupeře do kombinace. Ve třetí třetině se dokonce dostala do dvougólového vedení. Lichnov však v posledních třech minutách zápasu dokázal nejprve snížit a po smolné teči i vyrovnat. Utkání skončilo spravedlivou remízou 4:4.

FBC Orca Krnov – SFK Falcons Havířov B 5:5 (1:1, 1:3, 3:1)

Do dalšího zápasu Krnov vstupoval jako favorit proti celku SFK Falcons Havířov B, pohybujícímu se vprostřed tabulky. Z utkání bylo patrné, že i přes postupné zlepšování si Orca teprve zvyká na roli tvůrce hry. Taktika napadání nevyšla a po několika laciných gólech vstupovali krnovští florbalisté do třetí třetiny s dvougólovým mankem. To se jim v závěrečném dějství podařilo vymazat a zápas tak skončil smírně 5:5.

„Vezeme si pouhé dva body, přesto jsem s naším výkonem paradoxně spokojenější ve srovnání s minulým turnajem, kde jsme dvakrát vyhráli. Tým se neustále zlepšuje a hrát na špici tabulky pro nás nemusí být utopie. Musíme se ale naučit zvládat zápasy proti slabším celkům. To zatím neumíme. Z turnaje jsme si pořídili videozáznam, který nám pomůže vyhodnotit slabá místa naší hry“, zhodnotil víkendová utkání trenér týmu Tomáš Hradil.

Sestava družstva mužů: Petr Herel – Pavel Majda, Tomáš Vaľočík, Adam Blaho, Michal Nunvář – Mikuláš Peths, Ondřej Kurečka, Jaroslav Hlaváček, Milan Fajkus, Filip Vrchovský, Petr Novotný (Martin Velička, Martin Baránek)