V neděli 14. října odehráli florbalisté FBC Gang Bruntál 3. a 4. kolo MS přeboru mužů divize C. Na domácí půdě v hale v Břidličné se utkali s týmem1. FBKRožnov p/R B. Silný soupeř, který se bude určitě pohybovat v horních patrech tabulky začal aktivněji a po nedůrazu v obraně Gangu šel do vedení 1:0. Hra se ale vyrovnala a postupně útočná aktivita přešla na hokejky bruntálských hráčů.

Ve druhé třetině přišel z pohledné akce vyrovnávací gól. Bohužel soupeř nebezpečně unikal do rychlých brejků, jeden z nich využil a dostal se opět do vedení. Stav po dvou třetinách byl 2:1 ve prospěch Rožnova a s hráči Gangu to v tu chvíli nevypadalo moc dobře. Třetí třetina přinesla oboustranně pohledný útočný florbal a konečně Bruntálští začali využívat své šance. Nejprve po krásné střele z dálky skóre srovnali a necelých 5 minut před koncem se dostali poprvé v zápase do vedení, které již udrželi a mohli se radovat z cenného vítězství v poměru 3:2.

Zápas byl z obou stran velmi férový, o čemž svědčí i to, že nebyl vyloučen ani jeden hráč. Ve druhém zápase byli soupeřem FBC Gang Bruntál hráči Dolních Domaslavic. Protivník od začátku nahrazoval mírné nedostatky v technice velkým důrazem a skvělým pohybem. Domácí měli problémy se prosadit, i když na první pohled byli florbalově vyspělejší. V první třetině to přece jen dvakrát vyšlo a vedení 2:0 naše hráče poněkud ukolébalo.

Druhá třetina byla ve znamení útočného tlaku Domaslavic, ale díky obětavým zákrokům obránců a gólmana se stav neměnil. V poslední části hosté po šťastné střele snížili na rozdíl jednoho gólu. To však bylo z jejich strany vše a Bruntál přidal ještě dva góly do jejich sítě. Konečný stav 4:1 odpovídal rozložení sil na hřišti.

Sestava FBC Gang Bruntál: K. Zapalač, K. Kadlčík, T. Skřehot, J. Černý, R. Obuchanič, L. Hoško, D. Jalůvka, A. Kožina, L. Konvičný, L. Světnička, J. Krupa, J. Snášel, J. Procházka, J. Snášel.