Po prvním kole, které se uskutečnilo ve Svitavách a jehož výsledky se budou započítávat do konečného hodnocení, tak krnovští fanoušci uvidí skutečně českou špičku tohoto sportu v čele s úspěšnými reprezentanty.

„O uplynulém víkendu se konalo v Plzni mistrovství světa. Podstatná část reprezentantů, v čele s čerstvým bronzovým medailistou ze světového šampionátu Milanem Špinglem, se představí i u nás v Krnově,“ povídal předseda pořádajícího oddílu silového trojboje Lokomotivy Krnov Václav Stuchlík.

Právě reprezentant Špingl bude se svým Nymburkem patřit k největším favoritům. „Na paty by jim měl šlapat tým z Dětřichova, jehož lídrem je další výborný trojbojař Tomáš Šárik. Výborná je taky Olympia Zlín, ta je silná hlavně v benči,“ představil hlavní favority Stuchlík, trenér krnovského a-týmu silových trojbojařů a dodal: „A doufám, že do konečného pořadí promluvíme také my.“

V soutěži družstev nastupuje za jeden tým vždy čtveřice závodníků. Na krnovské závody se však připravuje hned pět reprezentantů Lokomotivy, Krayzel, Vlach, Olejko, Pavlovec, zapůjčený na hostování z Vítkovic, a Greguš, vracející se po zranění. „Uvidíme ještě během týdne, jak na tom kluci budou.

Největší otazník je nad Milanem Gregušem. Měl dosti složité zranění, ale vrací se do formy. Všechno se rozhodne ve čtvrtek,“ uvažoval nad nominací Václav Stuchlík, sám stále aktivní závodník v kategorii veteránů. Na samotné akci se představí osm družstev, což znamená dvaatřicet borců.

Program začíná v 10 hodin a disciplíny přijdou v tradičním pořadí: Dřep s činkou, benchpress, mrtvý tah. V doprovodném programu se představí například mistr republiky v kulturistice, dorostenec Jakub Prchal, svěřenec krnovského trenéra Jaroslava Mlčka.

„Budeme rádi, když nás přijde podpořit co největší počet fanoušků. Extraliga je vrcholná akce a nikde jinde nemůže člověk vidět tolik českých reprezentantů pohromadě,“ pozval příznivce na sobotu Václav Stuchlík.