Obě výhry mladí volejbalisté získali po urputném boji, kdy rozhodoval každý míč. Na závěr první poloviny sezony jsme si nemohli přát hezčí zápasy. Tým z Frenštátu je v tabulce o tři místa před Krnovem, a proto se výhra příliš nečekala. Domácí hráli v rámci možností v té nejsilnější sestavě. Jediným hráčem z řad mužů byl trenér domácích Martin Kopeček. Zkušenosti tohoto bývalého ligového hráče se výrazně projevily hlavně v pátém setu prvního zápasu, kde svým přehledem ve hře pomohl k vítězství. Zápas pomáhal koučovat Jaromír Kopeček.

Jeden problém v sestavě domácích nastal, když v prvním zápase chyběl nahrávač Lukáš Habara, který mohl nastoupit ze zdravotních důvodů až v druhém zápase. Nahrával proto mladý Tadeáš Handlíř. Tento třináctiletý žák, který by správně měl teprve získávat zkušenosti schovaný za zády lepších hráčů podal obdivuhodný výkon a výrazně přispěl k vítězství domácích. Jeho vynikající výkon je nutno vyzdvihnout.

Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, který Krnováci vyhráli především díky lepší obraně. Blok a práce v poli byly silnými stránkami Krnova, rovněž podání měli domácí lepší. Naopak útok příliš přesvědčivý nebyl. Soupeř měl tým sestaven výhradně z hráčů starších 25 let, kteří spoustu míčů uhrávali zkušenostmi a využívali každou chybu soupeře, přičemž sami se jich umí vyvarovat.

Krnovákům nezbylo nic jiného, než hrát absolutně bez chyb, blokovat soupeřovy útoky a dobře rozehrané míče pokládat na zem. Výkon nejstarších hráčů se dá ohodnotit jako velice nadprůměrný. Kluci hráli na svůj věk zodpovědně, případné chyby nekomentovali a okamžitě se je snažili napravit. Byla to perfektní týmová spolupráce.

První zápas se hrál velmi dlouho a bojovalo se urputně. Tadeáš na nahrávce přece jen chvílemi nestíhal a útok vázl. I nejzkušenější útočníci Durišík s Kopečkem se díky tomu chvílemi trápili. Blokaři Siuda a Andrys se nemohli prosadit středem sítě, kombinace neexistovaly. Proto se sázelo hlavně na obranu, kde byl Krnov výrazně lepší. Zlepšeným podáním a díky vzrůstající jistotě mladého nahrávače kluci dokráčeli k vítězství, i když tie - break byl vypjatý až do konce. Výhru 16:14 zpečetil hrající trenér domácích.

Druhý zápas již nastoupil do hry Lukáš Habara. Tento mnohem zkušenější a starší nahrávač výrazně změnil poměr sil. Útočilo se středem sítě i z kůlů, přišla i krásná kombinace zvaná pipe (útok středem sítě z doskoku). Bloky a obrana domácích také neztratila na kvalitě. Soupeři urvali pouze jediný set, když domácí zažívali krizi. To jim však nepomohlo. Čtvrtý set dominoval opět Krnov a druhá výhra byla doma.

Každá výhra juniorů v mužské soutěži je malý svátek, ovšem dvě za sebou, to byl důvod k obrovské radosti. Junioři dokázali, že opravdu nejsou v soutěži zbytečně. Zápasy s muži jim pomáhají zlepšovat hru a zkušenosti zde nasbírané dokážou zúročit. „Chtěl bych poděkovat klukům za předvedený kolektivní výkon, divákům za obrovskou podporu a také žákům Janu Keclíkovi a Petru Frankovi za zodpovědnou pomoc při zápase,“ řekl po utkání hrající trenér Martin Kopeček.

TJ Krnov – TJ Frenštát pod Radhoštěm 3:2 a 3:1 (KP muži)
Sestava Krnova:
Ondřej Andrys, Daniel Siuda, Antonín Keclík, Vojtěch Sukup, Michal Drabina, Michal Durišík, Vojtěch Navrátil, Martin Kopeček, Tadeáš Handlíř, Marek Wawrzyniak, Jiří Malík, Lukáš Habara, Tomáš Mocik.
Trenér: Jaromír Kopeček.