Sedmého kola oblastní soutěže JM mládeže a mužů, které pořádal o víkendu brněnský BC SC Nový Lískovec, se zúčastnilo padesát boxerů ze čtrnácti oddílů severní a jižní Moravy. Své síly přijeli poměřit i slovenští boxeři z BC Bratislava. Vzhledem k velkému počtu startujících dvojic se boxovala zkrácená kola třikrát dvě minuty (oproti běžným třikrát tři). Borci tak zbytečně nešetřili síly a diváci mohli sledovat pětaadvacet velmi kvalitních soubojů ve svižném tempu.

Boxeři BC Gambare Olomouc a bruntálského BoxClubu si z Brna přivezli hned tři vítězství, z toho dvě RSC.

Borec z oddílu BC Gambare Olomouc Vojtěch Frano (kategorie do 50 kilogramů) úspěšně absolvoval svoji premiéru v ringu a porazil RSC ve druhém kole domácího Dirdu z BC SC Nový Lískovec.

Velmi bojovné utkání předvedl ve váhové kategorii do 64 kil Pavel Vašíček s domácím Veselým z SKB KO Brno. Oba borci bojovali s velkým nasazením, a přestože Vašíček projevoval větší převahu, rozhodčí to viděli jinak a Vašíček prohrál na body.

Bruntálský boxer Erik Boreček v kategorii do sedmapadesáti kilogramů potvrdil svoji skvělou formu a v zápase s Čepelákem z BSC Želetava porazil zkušenějšího soupeře na body. „Teprve čtrnáctiletý Boreček je velký talent. Má velkou podporu ve svých rodičích, keří se sportu věnovali a mají bohatou sportovní minulost. Ti ho podporují a hlavně se zúčastňují všech jeho utkání. Zázemí a podpora rodičů je pro každého začínajícího sportovce velmi motivační, a jsem přesvědčen, že také díky tomu Erik podává stále lepší výkony. Samozřejmě zlepšuje se také díky své velké pracovitosti a vytrvalosti,“ řekl po utkání Borečkův trenér Josef Michálek.

O nejkrásnější souboj dne se postaral borec BC Gambare Olomouc Milan Valouch (do 69 kilogramů), když boxoval s Dobešem z BSC Želetava. Pohybově velmi nadaný sportovec Valouch okamžitě ovládl ring, s přehledem vykrýval a vzápětí kontroval sériemi rychlých kombinací úderů. Oba fyzicky velmi zdatní borci předvedli nádherný technický box, škoda že diváci mohli sledovat jen dvě kola. Po druhém soupeřově počítání vyhrál Valouch RSC ve druhém kole.

Další, tedy osmé, kolo oblastní soutěže JM mládeže a mužů se koná 3. března ve Svitavách.

JAROSLAV HEGR