První ročník soutěže v kondiční kulturistice a bodyfitness se uskutečnil v neděli 2. listopadu v Kofola klubu Krnov. Soutěže Grand prix Jalex Krnov 2008 se zúčastnilo sedmadvacet závodníků. Jen čtyři z nich měli zkušenosti z minulosti. Pro všechny ostatní byla krnovská soutěž první v životě.

Soutěžící bylo rozděleni do pěti kategorií. V nich se představili v semifinále. O vítězích a konečném pořadí nakonec rozhodlo samotné finále. V kondiční kulturistice juniorů do 21 let a váhy do 75 kilogramů zvítězil Tomáš Bernášek z Fitness Club Kentoya Praha. Druhou příčku obsadil Karel Bartůněk z Muscle Factory Březnice. Třetí příčka patřila krnovskému borci Eduardovi Ciosovi z Jalex Team Krnov.

Mezi juniory do 21 let nad 75 kilogramů zvítězil Pavel Svinka z Muscle Factory Březnice. Stříbrnou příčku obsadil také březnický závodník Jan Hanzík. Bronzovou pozici získal Tomáš Klíč z ASKBlansko. V kondiční kulturistice mužů do 30 let zvítězil Petr Hamerník z FC Prima Karlovy Vary. Druhý skončil Zdeněk Červený z FC Dobříš a třetí příčku ve velké konkurenci vybojoval David Rájecký z FC Strážnice. Mezi muži nad třicet let zazářil Lukáš Matějovský z FC Dobříš. Druhý skončil Josef Prőschl z SK PEPA Opava. Bronzovou pozici získal Josef Balažík z Jalex Team Krnov.

Soutěžily i ženy

Mezi ženami se v bodyfitness prosadila Monika Ledvinková z Muscle Factory Březnice. Stříbrnou příčku obsadila Jana Caisbergerová z Power Gream Krnov. Třetí skončila Michaela Vítková z VIPGymČeské Budějovice. Absolutním vítězem celé Grand prix Jalex Krnov 2008 se stal Petr Hamerník z FC Prima Karlovy Vary.

Organizátoři prvního ročníku Grad prix Jalex Krnov 2008 jsou s průběhem i výsledky soutěže nadmíru spokojeni. „Soutěž proběhla na vysoké úrovni. Potěšil nás zájem amatérských sportovců z celé republiky. Věříme, že prvních úspěch soutěžících na pódiu před publikem povede k jejich dalšímu cvičení a k dalšímu vystupování,“ řekl Jaroslav Mlček, hlavní organizátor a majitel fitness Jalex Krnov. „Tato soutěž byla pro kondiční kulturisty, tudíž, kdo čekal obří svalovou hmotu plnou zakázaných steroidů musel odcházet zklamán. Soutěž v kondiční kulturistice a bodyfitness je návratem k lidské kráse a kulturistickému sportu jako takovému,“ dodal Mlček.

Soutěž, kterou bylo možno sledovat na internetu v přímém přenosu, podpořilo město Krnov a sponzoři. „Závěrem chci poděkovat nejen soutěžícím za předvedené výkony, ale zejména publiku za skvělou atmosféru. Velké díky patří městu Krnov a sponzorům, bez kterých bychom tuto soutěž v celorepublikovém měřítku jistě nemohli uskutečnit,“ uzavřel Mlček.