Rozhodnutí přinesla třetí čtvrtina

Hned v úvodu předváděla bruntálská děvčata výbornou práci v obraně a to jim vyneslo několik rychlých protiútoků. „Bohužel jsme tyhle šance nedokázali využít a proměnit je v body. Naopak soupeřky dokázaly rychle zareagovat a hra se vyrovnala," popisoval dění na palubovce bruntálský kouč.

Závěr první desetiminutovky se nakonec víc vydařil domácím hráčkám, které se dostaly do pětibodového vedení.

Ve druhé čtvrtině se všechno otočilo. Bruntálské basketbalistky brzy srovnaly skóre. Pak se hra přelévala ze strany na stranu až v poločase svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 34:34. A přišla třetí, rozhodující část hry.

„Naše holky předvedly rychlý nástup, pěknou práci v obraně a k tomu přesné kombinace v útoku zakončené úspěšnou střelbou. Tak vypadala celá čtvrtina a soupeřkám vzala vítr z plachet," pousmál se Jiří Svoboda. Bruntalačky si vypracovaly jedenáctibodový náskok.

Do poslední čtvrtiny nastoupila na bruntálské straně méně zkušená sestava. „I ta dokázala hrát se soupeřkami vyrovnanou hru, nedat jim šanci skóre otočit a připsat si konečnou výhru," hodnotil Svoboda.

SBK Tišnov - SK Bruntál 56:65 (19:14, 15:20, 5:16, 17:15)
Bruntál (sestava a body): Barnetová 19, Rošková 8, Kuspišová 7, Mihalcová 6, Samsonová 6, Balušková 5, Mazalová 5, Jonášová 4, Vajdová 4, Ivánková 1. Trenér Jiří Svoboda.

Uvolněný výkon a druhé vítězství

„První vyhraný zápas přinesl mezi naše hráčky pohodu a umocnil jejich dobrou náladu. Do druhého zápasu tak nastupovaly v klidu a uvolněně," pochvaloval si trenér kadetek SK Bruntál. Hostující basketbalistky opět předvedly dobrou spolupráci jak v obraně tak v útoku.

„Holky se na hřišti krásně viděly. Přestože jejich hra byla chvílemi nepřesná, tentokrát si vypracovaly vedení hned v úvodu zápasu," vykládal Jiří Svoboda. Hráčky Bruntálu pomaličku navyšovaly náskok, který se na konci vyšplhal až na pětadvacet bodů.

„Druhý zápas byl zcela v režii našich děvčat, která předvedla divákům týmovou hru plnou krásných kombinací. Výlet do Tišnova stál rozhodně za to," chválil své svěřenkyně Svoboda.

SBK Tišnov - SK Bruntál 47:72 (10:18, 14:19, 11:16, 12:19)
Bruntál: (sestava a body): Samsonová 14, Mazalová 11, Jonášová 10, Vajdová 10, Barnetová 9, Rošková 7, Kuspišová 5, Balušková 4, Mihalcová 2, Ivánková. Trenér: Jiří Svoboda