Ve Světlé Hoře se v sobotu 12. července pojede sedm závodů za účasti špičkových koní a jezdců. Kdo má rád koně, atmosféru koňských dostihů i pohodovou vesnickou zábavu, přijde si ve Světlé Hoře na své. Do steeplechase crosscountry je přihlášeno sedm koní.

V tomto závodě na 4600 metrů se jede o 85 tisíc korun. Další steeplechase crosscountry se jede na 4100 metrů o 45 tisíc korun, i zde je sedm koní. Ve všech sedmi závodech poběží koně, jež připravoval známý trenér Čestmír Olehla. V pěti závodech bude mít za soupeře koně, které prošly trenérskou přípravou Josefa Váni mladšího.

V šesti závodech poběží koně trenéra Antonína Nováka z tréninkového střediska v nedaleké Malé Morávce. A například dvě želízka ve startovním ohni má také trenér František Holčák z Velkých Karlovic. Celkem se v sedmi závodech dne jede o 295 tisíc korun. Přijít si na své ale mohou i fandové dostihů.

Co by to bylo za dostihy, kdyby si nešlo vsadit na koníčky? Zkusit štěstí může ve Světlé Hoře každý divák. Dvaadvacátý ročník Dostihového dne ve Světlé Hoře začne v sobotu 12. července již v 9 hodin ráno, kdy zahájí jarmark.

Návštěvníci se mohou těšit na průvod v historických kostýmech za doprovodu dobové hudby, vystoupení skupiny historického šermu, uvidí historické tance, výstavu drobného zvířectva, děti se mohou projet na koních, nebudou chybět kolotoče, tombola a spousta další zábavy pro děti i dospělé.

Ve 13 hodin budou dostihy zahájeny vypuštěním závodních holubů. Dostihy jsou na programu až do 17 hodin. Zábava ve Světlé Hoře potrvá až do brzkého rána.