Sedm dostihových závodů mohli sledovat příznivci tohoto sportu minulou sobotu 10. července, které se konaly v rámci Jezdeckého dne na závodišti ve Světlé Hoře. V areálu fotbalového hřiště, stájí a samotného závodiště bylo od sobotních ranních hodin velmi rušno.

Pořadatelé Jezdeckého dne ve Světlé Hoře nachystali pro návštěvníky bohatý a pečlivě připravený program, ve kterém si našel své každý. Sobotní dopoledne bylo zahájeno fotbalovým utkáním a ukončily jej po poledni tradiční dostihové závody. V celém areálu bylo možno využít bohatého občerstvení, děti lákaly kolotoče a pestrý výběr zboží nabízeli také stánkaři. Navečer vše ukončila diskotéka.

Hlavním programem byly dostihové závody

Nejvíce ale táhly návštěvníky světlohorského areálu dostihové závody, které před napjatou a velmi početnou diváckou kulisou zahájily třetím ročníkem Ceny Registany. Disciplínu zvanou Steeplechase crosscountry pro pětileté a starší koně na 4 100 metrů vyhrál kůň Gont s žokejem Josefem Váňou.

Pořadí:
1. Gont (POL. žokej Josef Váňa),
2. Klaus (POL. Jaroslav Myška),
3. Luna Salwache (Bohuslav Mátl),
4. Speranza (Josef Dušek), Z. Il En Reve (Jakub Kocman), Z. Durandal (Jan Mach), Z. Gernia (Pavel Kašný).

Druhým závodem Jezdeckého dne byl dvanáctý ročník Ceny obce Světlá Hora na 3 500 metrů pro čtyřleté koně. V zajímavém závodě se stal vítězem Demon Magic s žokejem Jaroslavem Myškou.

7. Cavalera (Lukáš Sloup).

Čtvrtý ročník Ceny společnosti Agrotechnic Moravia a.s. byl třetím dostihem na světlohorském závodišti. Závod na 3 400 metrů pro pětileté koně a starší přinesl další kvalitní podívanou a vítězství pro Pavla Kašného na koni Ginsana.

6. Tarlow (Lukáš Matuský),
7. Mikeila (Lukáš Sloup), Z. Grémium (Radim Petrik), PN. Hemagé (Jaroslav Myška), ZN. Sharon (Jiří Štencel).

První ročník Ceny Magnuse byl dalším závodem světlohorského Jezdeckého dne. Dostih pro čtyřleté koně se běžel na 3 400 metrů. Z vítězství se radoval Jan Mach s Česílkem.

Pořadí:
1. Česílko (Jan Mach),
2. Premier Garcon (Petr Tuma),
3. Lambrozina (Bohuslav Mátl),
4. Deko (POL. Jaroslav Myška),
5. Intensite (FR. Jan Faltejsek), Z. Habita One (Miroslav Stancik), Z. Lassy (Jan Derych).

Parádní dostihová podívaná pokračovala za úmorného vedra ve Světlé Hoře předposledním, pátým dostihem. Hlavní závod, třináctý ročník Ceny stáje Wrbna Racing pro pětileté koně a starší koně měl trať dlouhou 4 600 metrů. Kvalitní dostih zvedal diváky ze sedadel a vítězství si po jeho skončení připsal po zásluze Valldemoso z jezdcem Miroslavem Stancíkem.

Pořadí:
1. Valldemoso (Miroslav Stancík),
2. Vodorys (Petr Tuma),
3. Marka (Pavel Kašný),
4. Ligreta (Lucie Baluchová),
5. Marsylianka (POL. Bohuslav Mátl).

Šestým, předposledním dostihem byl třetí ročník Ceny Fitminu na 3 400 metrů pro pětileté koně a starší. Před světlohorskými příznivci se dařilo Josefu Váňovi na koni Charley.

Pořadí:
1. Charley (Josef Váňa),
2. Color Man (GB. Jaroslav Myška),
3. Radules (Jan Mach),
4. Amia Fortuna (POL. Jan Faltejsek), PN. Fanca (Petr Tuma).

Závěr vydařeného dostihového dne ve Světlé Hoře patřil šestému ročníku Ceny společnosti Landbau s.r.o. Opava pro tříleté koně.
Na dráze v délce 2 600 metrů byl nejrychlejší v cíli Lyuuken z žokejem Janem Faltejskem.