„Proti Frýdku-Místku se nám v posledních letech dařilo. Věřili jsme, že stejné zbraně, jako v minulých utkáních, nám pomohou k plným bodům i nyní. Agresivnější obrana a rychlá hra měla přinést požadovaný výsledek," říkal bruntálský trenér Jiří Svoboda.

Na lavičce domácího celku tentokrát sedělo jedenáct hráček. „Velká rotace nás udržovala stále v plné síle a tempu. Proti utkání v minulém kole se kadetky více osmělovaly k individuálnímu řešení," pochvaloval si Svoboda. Zkušené hráčky Sandra Barnetová, Kateřina Jedličková a Michaela Šandová opět na hřišti podporovaly své mladé spoluhráčky a v mnoha případech jim pomohly vyřešit složitou situaci.

V polovině úvodní části svítil stav na ukazateli 14:0. Na jejím konci byl bruntálský náskok více než dvacetibodový. „Hra, kterou jsme se rozhodli praktikovat, se dařila. Soupeřky se těžce dostávaly přes naši obranu. Jejich střelba ze střední vzdálenosti byla dobře pokrytá. Naše útočná snaha byla rychlá, jednoduchá a efektivní," popisoval trenér SK Bruntál.

V druhé a třetí části se do hry začaly více zapojovat domácí kadetky. „Naše dominance na hřišti se mírně snížila, ale mladé holky dokázaly slušně bránit. V útoku jim ale zkušenější soupeřky moc nedovolovaly. Snaha a chuť se cenila, a tak i přes několik chybiček došlo na potlesk od fanoušků," usmíval se Jiří Svoboda.

Poslední desetiminutovka přinesla opět jednoznačnější průběh. Hostující hráčky nenacházely síly na vyrovnanější hru nebo dokonce na korigování výsledku. Bruntálské dívky dohrávaly zápas v euforii a po zásluze zvítězily.

„Početná lavička dovolila od počátku vsadit na rychlou kombinaci a agresivní obranu. Už v první čtvrtině si děvčata vytvořila vysoký náskok. Hostující Frýdek-Místek musel skousnout porážku o více jak padesát bodů, hodnotil kouč SK Bruntál.

SK Bruntál - BK Frýdek-Místek 96:45 (31:9, 22:12, 16:12, 27:12)
Bruntál (sestava a body): Sandra Barnetová 19, Nikol Barnetová 15, Jedličková 12, Lerbletierová 10, Mazalová 10, Šandová 10, Rošková 9, Vajdová 7, Samsonová 4, Balušková, Kuspišová. Trenér: Jiří Svoboda