Loni na podzim se v Bruntále pod střediskem volného času rozběhl veslařský kroužek pro děti, který vede Josef Fiedler, zakladatel závodu dračích lodí na Slezské Hartě a propagátor vodních sportů.

Fiedler založil také Veslařský klub Slezská Harta, který je určen všem zájemcům o veslování bez rozdílu věku. Podařilo se mu získat veslařské lodě skif, dvojskif a čtyřveslici , s nimiž budou moci zájemci vyrazit na Slezskou Hartu. „Jak se lodě na Hartě ukážou, přitáhne to další zájemce,“ věří Fiedler.

Zatím se Josef Fiedler s plným nasazením věnuje propagaci veslování mezi mládeží. S veslařskými trenažéry objel školy v Bruntále, v hodinách tělocviku si žáci na trenažérech vyzkoušeli veslování. Žáci, kteří na trenažérech dosáhli nejlepších výsledků, postoupili do městského finále.

Na zámku v Janovicích u Rýmařova začala sezona, v sobotu 8. června byl zámek slavnostně otevřen.
Na zámku v Janovicích u Rýmařova o víkendu zahájili sezonu. Podívejte se

„Je to první školní liga Bruntálska na veslařských trenažérech, přihlásilo se nám 124 žáků,“ liboval si Josef Fiedler. Finále halového veslování se konalo 5. června v tělocvičně na Petrině za účasti žáků tří základních bruntálských škol a středního odborného učiliště. Žáků nakonec dorazilo jen na osmdesát. „Někteří dnes měli školní výlet, jiní zase písemky,“ vysvětlil Fiedler.

Závodníci byli rozděleni do dívčích a chlapeckých kategorií a podle věku. Na ty nejmladší čekala na trenažéru trať dlouhá tři sta metrů. S věkem závodníků se prodlužovala i trať. Nejstarší museli uveslovat tisíc metrů. Veslovalo se na šesti trenažérech, které dovezl do Bruntálu Veslařský klub Hodonín i s porotci.