Na palubovce posledních Pardubic se bruntálské hráčky dlouho trápily. Jako by si myslely, že jim vítězství spadne do kapsy samo. „Holky se předháněly v tom, kdo zahodí vyloženější střeleckou pozici. Střelba byl vůbec náš velký, téměř neřešitelný problém, a to z jakékoliv vzdálenosti. Nešly nám ani trestné hody,“ zlobil se bruntálský trenér Dalimil Morys.

Tým Slavoje se pak dostal do zápasu hlavně díky dobře fungující obranné hře a zápas nakonec dotáhl k vítězství, i když upocenému.

Kouč Bruntálu však dodal jeden podstatný fakt: „Nepamatuji si, že by tento tým někdy odehrál dva hodně nepovedené zápasy za sebou. Naše děvčata jsou natolik inteligentní hráčky, že dokáží svůj výkon a přístup k zápasu ihned vyhodnotit. Nebylo ani třeba nějaké pozápasové domluvy či důrazného rozhovoru z naší strany,“ uvedl Morys.

Šéf bruntálské střídačky věřil v kolektivní duch svého celku: „Věřili jsme, že si to holky mezi sebou vyříkají. A ranní rozcvička před nedělním zápasem v Kolíně nám dala za pravdu. Následné utkání již bylo o něčem jiném. Sice porážka, ale porážka, na kterou se dalo dívat,“ vyjádřil se ke kvalitě střetnutí s Kolínem Morys.

„A jak jsme již holkám několikrát zdůrazňovali. Můžeme vyhrát o sto bodů, ale pokud to bude po špatném výkonu, budeme je za to kárat. Prohrajme zápas o sto bodů, ale po výborném výkonu, pochválíme je. Děvčata si tento víkend vyzkoušela oboje,“ objasnil svou filozofii trenér Slavoje Bruntál Dalimil Morys.

JIŘÍ STANOVSKÝ, PAVEL HABRAM