Nápad zorganizovat tuto akci vznikl mezi starosty mikroregionu již minulý rok, kdy se konal nultý ročník této sportovní události.

„Byla to první společná akce pro veřejnost, která se měla pokusit o propagaci našeho území a jak se ukázalo tak úspěšně. Loňského Cyklovýletu se zúčastnilo 140 zaregistrovaných závodníků.“ říká za tým organizátorů Kamila Krečmerová.

Tento rok se opět mohou zapojit jak sportovci tak cyklističtí nadšenci s celými rodinami. Letos je na výběr ze dvou tras, a to závodní trasa pro sportovce, která povede okolo celé vodní nádrže a trasa výletní, která je určena pro všechny ostatní, kdo se chtějí bavit a spojit zdravý pohyb s poznáním krajiny Nízkého Jeseníku.

Startovací čára zavodní trasy bude u altánku pod Uhlířským vrchem v Bruntále. V cíli čekají na vítěze poháry, medaile a zajímavé ceny.

Výletníci mohou startovat kdykoliv v průběhu dopoledne z kteréhokoliv nástupního místa na trase – Bruntál, Horní Benešov, Mezina, Moravskoslezský Kočov, Valšov, Lomnice, Nová Pláň, Roudno, Razová, Leskovec nad Moravicí, Dlouhá Stráň, Staré Heřminovy, Milotice nad Opavou.

Markéta Charousková