Na této akci, kterou Sdružení amatérských cyklistů (SAC) pořádá pro svých celkem šest členských lig působících v České republice, nechyběli ani zástupci Slezského poháru.

V kvalitní konkurenci se prosadil v sobotní časovce Tomáš Celta (Profil KTM) - 2. v kat. mužů 30 až 39 let a Milan Masný (Racing Olešná) - 3. v kat. mužů 50 až 59 let. Vítězství pro Slezský pohár vybojovala v nedělním silničním závodě žen Andrea Babuňková (TJ Slezan Frýdek- Místek).

Už tento víkend pokračuje Slezský pohár sedmým kolem, kterým je horský silniční závod Železný drak. Závod na 100 kilometrů s převýšením 1966 m bude odstartován v neděli 29. července v 9.00 hodin od vodárny ve Vrbně pod Pradědem. Trasa vede přes Heřmanovice, Holčovice, Širokou Nivu, Světlou a Andělskou Horu zpět do Vrbna. Zde na 73. km na občerstvovací stanici mohou méně zdatní cyklisté závod ukončit. Ostatní budou pokračovat přes Vidly, Lyru, Hvězdu a Ovčárnu až do cíle na vrcholu Pradědu.

Podrobnosti a vše potřebné najdete na webových stránkách soutěže www.spac.ic.cz Další závody započítávané do SPAC 2007: pětihodinovka, Bohumín, silnice (11. 8.), Velká cena Valašska, Lichnov u N. Jičína, silnice (26. 8.), Paskovský kriťák, kritérium (2. 9.), Mokrolazecká „60“, Mokré Lazce, silnice (8. 9.), Petrovice u Karviné, časovka do vrchu (9. 9.), dvojboj, Bohumín, časovka+silnice (15. 9.), Mezinárodní časovka hasičů+open, Ostrava, časovka jednotlivců (22. 9.).