Na počátku června je cyklistická sezona v plném proudu. Všechny soutěže směřují ke svým mistrovským závodům. Jako první mají svá mistrovství republiky v Brně junioři, ženy a elita. Zároveň se koná ve Žďáru nad Sázavou mistrovství Evropy masters. Všichni proto využívají letních dní k přípravě na tyto vrcholy.

Nejinak je tomu i u studentů Sportovního gymnázia a závodníků ACS Drak Vrbno. Ti, stejně jako ostatní, pilně trénují a závodí. Závodů Českého poháru mládeže v Jindřichově Hradci se zúčastnil pouze Daniel Dlužanský, který dojel v kritériu na 27. místě a v silničním závodě na 21. místě. Další studenti SG Vrbno startovali na časovce jednotlivců v Pržně u Frýdku-Místku, kde se podařilo Matěji Lasákovi zvítězit a Milan Svoboda dojel na 2. místě.

První letošní vítězství v Moravském poháru si dokázal připsat na své konto Vlastik Mlynář, když vyhrál silniční kritérium v Brně. Spolu s ním se tohoto závodu zúčastnila i Romana Daněčková, která dokázala vybojovat v ženách 2. místo.

ACS Drak zve touto cestou na silniční závod Jamajka Prix, který se koná ve čtvrtek 28. června od 17 hodin u restaurace Jamajka ve Vrbně pod Pradědem. Jde o silniční závod, který se jede v rámci seriálu Jesenický šnek na trase Vrbno, Heřmanovice, Holčovice, přes Jelení do Karlovic a přes Vrbno znovu na Heřmanovice, kde je na kopci „Drakov“ nad Heřmanovicemi cíl. Mládež jede zkrácenou trasu. Pro slabší závodníky je možnost zkrácení závodu při průjezdu u Jamajky s určením pořadí.