Přestože Petruš závodí v barvách stáje Empella, dlouhodobě se připravuje ve Vrbně pod Pradědem pod dohledem trenérů při Sportovním gymnáziu a oddíle ACS Drak. „Ve Vrbně jsem se naučil vše, co jsem jako cyklista potřeboval. Teď sice závodím za jinou stáj, kde mám potřebné podmínky k dalšímu růstu, nicméně vždy zůstanu Vrbeňákem,“ uvedl Lubomír Petruš v rozhovoru před ME.

Lubomír Petruš odjížděl na mistrovství Evropy do Švýcarska s reálným cílem umístit se na stupních vítězů. „Švýcaři jsou pověstní tím, že své tratě rádi stavějí na loukách. Profil tratě spolu se současnou formou Luboše dávaly tušit jeho možnosti,“ uvedl bezprostředně po skončení závodu Vlastimil Mlynář, který se ME účastnil v realizačním týmu národní reprezentace.

Přitom samotný start se Lubošovi příliš nepovedl, když odjížděl do terénu na nějaké dvanácté pozici. Už průběhu prvního kola se však propracoval do přední skupiny, kterou kromě něj tvořili Francouz Jouffroy a slovenský závodník Sagan. Ve třetím kole se Lubomír Petruš s francouzským juniorem utrhli Slovákovi a jeli svůj vlastní závod.

„Lubomír si na Francouze věřil, nedávno spolu svedli vyrovnanou bitvu ve světovém poháru,“ přibližuje dění z pohledu vrbenského bikera Vlastimil Mlynář. V pátém kole přišel krizový okamžik Luboše, který při jednom z nástupů na kluzké trati upadl. Francouz toho okamžitě využil a vypracoval si náskok. Lubomír však měl v tomto závodě mnohem více sil. V náročném asfaltovém výjezdu svého soupeře dojel.

V této chvíli již francouzskému reprezentantovi docházely síly, zároveň na jej doléhal psychický tlak z dané situace. Petruš měl v těchto chvílích navrch a dokázal toho využít o kolo později ve stejném místě. V prudkém stoupání se Jouffroy nedokázal udržet v závěsu českého reprezentanta. Lubomír Petruš svému soupeři ujel a suverénně si dojel pro titul mistra Evropy!

„V tuto chvíli nevím, co říct. Je to největší úspěch mé dosavadní kariéry. Chtěl bych se o něj podělit se všemi těmi, kteří mi drželi palce,“ jen těžce skrýval emoce Lubomír Petruš.

Exkluzivní rozhovor s nadějným cyklistou najdete ZDE.