Kromě Hlavního náměstí a náměstí Minoritů bude uzavřena i Soukenická a Hobzíkova ulice, Dvořákův okruh, Smetanův okruh, Petrovická ulice, náměstí Hrdinů i Zámecké náměstí. Start Světového poháru v cyklistice Závodu Míru U23 je plánován na 17 hodin.

Také trasa autobusových linek MHD bude po nejnutnější dobu odkloněna. Povede po ulicích Opavské, Jesenické a Říčním okruhu. Autobusové zastávky MHD Krnov-pošta a Krnov-hřbitov budou převedeny na zastávku Krnov- Kaufland.

.

Cyklistický Závod míru na Krnovsku a Bruntálsku ukáže světovou špičku

Silnice Krnovska, Jesenicka a Bruntálska se stanou hlavním centrem světové cyklistiky jezdců do 23 let. Závod míru je po roce zase tady.

V našem regionu se ve dnech 1. až 4. června uskuteční další ročník prestižního Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa. Jde o jeden ze šesti závodů nejprestižnější soutěže pro závodníky do 23 let Nations Cup. Startovní listina je zaplněna národními týmy, které podle všeho nabízí kvalitu, jakou české silnice nepamatují. Ze světové špičky schází pouze Austrálie.

Vzhledem k prodloužení závodu na čtyři dny se budou body do světového žebříčku udělovat hned pětkrát. To dělá závod v Jeseníkách druhým nejatraktivnějším po Tour de l´Avenir ve Francii.

Z KRNOVA DO JESENÍKŮ

Závod míru začíná ve čtvrtek 1. června odpoledním prologem v centru Krnova. Následuje klasická etapa Jeseník Rýmařov s atraktivními okruhy okolo Rýmařova. A v sobotu 3. června přichází etapa pro opravdové vrchaře. Začíná startem v Krnově a cílem je přečerpávací přehrada Dlouhé Stráně.

Závodníci takzvanou Uhlířskou cestou absolvují nejtěžší stoupání v České republice, a to dokonce dvakrát. Poslední etapa vede napříč Jeseníky a po 160 kilometrech končí dvanáctiprocentním stoupáním u léčebného domu Priessnitz v Jeseníku. „Závod míru Grand Prix Priessnitz spa skončí v neděli 4. června nejdelší etapou měřící 150 km kolem nejvýznamnějších míst Jesenicka," uvedli organizátoři.

„Je pro nás velkou ctí, že pořadatelé zařadili naše město do závodu hned dvakrát a díky tomu bude dějištěm jak úvodní časovky, tak startu třetí etapy. Prestiž tohoto sportovního podniku si uvědomuje také zastupitelstvo města, které na technické a zdravotní zabezpečení závodu poskytlo organizátorům dotaci z rozpočtu města ve výši 150 tisíc korun," uvedl místostarosta Krnova Jan Krkoška.

Závod míru projížděl Krnovem v letech 1982, 1999, 2003 a 2016.

Etapy Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spaProlog: čtvrtek 1. června: Krnov (2 km) start v 17 hodin, interval 30 sec
1. etapa, pátek 2. června: Jeseník - Rýmařov (133 km) start ve 13.30
2. etapa, sobota 3. června: Krnov - Dlouhé Stráně (151 km) start ve 12.00
3. etapa, neděle 4. června: Jeseník - Jeseník (160 km) start v 11.00