Známá soutěž Cedule Cup pořádáná sdružením Cyklistika pro všechny se pomalu blíží do finiše. Již od 5. dubna si mohou milovníci cyklistiky užívat pravidelných vyjížděk. Starty probíhají jako tradičně od krnovského Penzionu ESO. Zúčastnit se mohou všichni příchozí cyklisté. Důležitou podmínkou pro start je minimálně pět účastníků, nutnost cyklistické helmy a občanského průkazu.

Vítěz obdrží pět bodů, druhý tři, třetí dva a čtvrtý jeden bod. Bodovat se bude každou neděli až do 27. září , kdy dojde i ke konečnému sečtení výsledků. Zvítězí ten závodník, který bude mít na konci nejvíce bodů ze všech vyjížděk. Celkový výherce Cedula cupu 2009 obdrží Putovní pohár.

V aktuálním průběžném hodnocení se na prvním místě drží jezdec Nikola Šimon, který díky své hbité jízdě a suverennímu stylu i v posledním závodě 26. července vyjel pro první místo a pro pět bodů do celkového hodnocení.

Příští vyjížďka startuje druhý den v srpnu

V něm se na první příčce drží s počtem čtyřiceti osmi bodů, díky nimž si vytvořil jasný náskok nad druhým závodníkem Danielem Rychtou s třiatřiceti body. Nikola Šimon si své prvenství drží již od prvních čtyřech závodů.

Na třetí příčce se vytrvale drží Jan Zmuda s dvaceti osmi body. Janu Zmudovi na záda s dvaceti body dýchá Tonda Lant, jehož náskok tří bodů silně ohrožuje v pořadí pátý jezdec Tomáš Karmelita s celkovým počtem sedmnácti bodů.

Příští vyjížďka, která může zamíchat pořadím, se odstartuje již 2. srpna. Závody budou pokračovat ještě další měsíc, a to do 27. září, pak následuje slavnostní vyhlášení výsledků 3. října.