Akce se zúčastní osobnosti, jako je například Lada Kozlíková, Jiří Daler, Ivan Křivánek nebo Rudolf Lábus. V osm hodin je plánován příjezd všech účastníků závodu.

V areálu Avalanche proběhne zápis bicyklových soutěžících a budou rozdělena startovní čísla. Od deseti do jedenácti mohou návštěvníci zhlédnout nachystanou show pro veřejnost a prezentace mistrů světa, kteří se také zúčastní samotného závodu. Ta bude spojená se slavnostním předáním prestižní certifikace zvané Cyklisté vítáni.

Samotný závod proběhne ve třech fázích. Od jedenácté hodiny proběhne první etapa soutěže, která povede z komplexu Avalanche na Hvězdu. Od dvanácti hodin odstartuje druhá etapa, jež povede z Hvězdy na Ovčárnu a v třetí etapě, která startuje od jedné hodiny odpoledne cyklisté zamíří od Ovčárny na Praděd. Ve dvě hodiny odpoledne se pak závodníci přemístí volným sjezdem zpět do areálu Avalanche.

Doprovodný program odstartuje v 15.30 losováním tomboly a dále bude pokračovat autogramiádou mistrů světa a besedou s nimi, zahraje country kapela zvaná Kentauři a ti nejodvážnější si mohou vyzkoušet jízdu zručnosti na historických kolech. Tyto a jiné atrakce bude provázet velká grilovačka.