Občanské sdružení Cyklistika pro všechny (CPV) Krnov má za sebou další úspěšnou cyklistickou sezónu. V letošním roce připravilo celou řadu akcí nejen pro své členy, ale i další příznivce cyklistiky. Kromě pravidelných nedělních vyjížděk, kterých bylo více než čtyřicet, to byla Tříkrálová vyjížďka pro všechny, cyklojízda Krnov-Hvězda-Praděd, cyklojízda Krnov-Glubczyce-Krnov.

Dále pak 30. května se jel dvacátý čtvrtý ročník silničního závodu O cenu Krnova s účastí 114 startujících a 11. října již tradiční Krnovský cyklokros s třiaosmdesáti startujícími. Akcí se zúčastňovali cyklisté všech věkových kategorií z celé republiky a Polska.Z nedělních vyjížděk vznikl v letošním roce první ročník Cedule cupu, což jsou vyjížďky, které se promění na posledních dvaceti kilometrech na závod, při kterém vítězí ten, který jako první projede kolem značky Krnov.

Zazávodit si tak mohou i opravdoví amatéři. Členové sdružení se dále zúčastňovali závodů v seriálu Jesenický šnek, a to jak na silničních závodech, tak i MTB. Při závěrečném hodnocení této soutěže obsadilo CPV Krnov sedmé místo na silnici a osmé místo v MTB v kategorii družstev, kterých bylo v soutěži více než šedesát.

Z jednotlivců si nejlépe vedla Romana Lantová, když v kategorii žákyň obsadila druhé místo na silnici a třetí místo v MTB. Dále pak Antonín Lant, který v kategorii juniorů skončil na třetím místě na silnici. Romana Lantová st. v kategorii žen obsadila páté místo na silnici a čtvrté místo v MTB. Celkem se soutěže zúčastnilo jedenáct členů občanského sdružení.

Sourozenci Lantovi také startovali na závodech Českého poháru mládeže. Romana obsadila výborné sedmé místo v kategorii žákyň, i když absolvovala pro nemoc jen malý počet závodů. Její bratr, který prvním rokem závodil v kategorii kadetů, sbíral zkušenosti na velkých etapových závodech a na mistrovství.

V konečném hodnocení obsadil šedesáté sedmé místo s třiadvaceti body. Kromě závodění a absolvování cyklojízd se členové sdružení podíleli na zpracování podkladů pro Průvodce cyklisty česko-polským příhraničím, který byl vydán MIKS Krnov v březnu.

V průběhu roku proběhly také dvě besedy o cyklistice, a to jedna v městské knihovně a druhá ve Středisku volného času Méďa Krnov se žáky škol. Nejen pro cyklisty vznikl také web Krnovskem na kole http://krnov.cyklistikakrnov.com v česko-polské jazykové verzi, kde lze nalézt tipy na výlety, dopo-ručené cyklistické trasy, služby pro cyk-listy a další informace pro cyklisty, kteří se pohybují v krnovském mikroregionu.

Za dva roky provozu navštívilo webové stránky sdružení již více než milion návštěvníků a věříme, že jde o dobrou propagaci nejen občanského sdružení a cyklistiky ve všech formách, ale i našeho města a regionu.

Poděkování patří všem členům sdružení, kteří byli ochotni se podílet na činnosti sdružení a přípravě akcí, dále pak patří dík všem sponzorům, MěÚ Krnov a institucím, které pomohly při pořádání a zabezpečování akcí. Zároveň bychom chtěli popřát všem příznivcům cyklistiky příjemné a klidné svátky a mnoho bezpečně ujetých kilometrů na kole v roce 2010.

Anna Stramová, Otmar Rychta