Minulý týden se jel Závod míru nejmladších v okolí Jevíčka a tento týden probíhal v okolí Terezína Závod míru juniorů. A to se ještě začátkem června jezdí v okolí Lanškrouna etapový závod tzv. Malý Závod míru určený starším žákům a kadetkám. Terezínský etapový závod se daří držet v kalendáři Světového poháru juniorů a tak se na startu objevuje celá světová špička této věkové kategorie.

V tomto ročníku mělo své zastoupení i SG Vrbno v účasti studentů Daniela Dlužanského a Luboše Petruše, který jel dokonce za reprezentační A družstvo. Luboš byl úspěšnější, když v celkovém pořadí obsadil 29. místo jako šestý nejúspěšnější Čech. Dan vybojoval celkové 54. místo, což je v této konkurenci velice slušný výsledek. Celkově vyhrál Michal Kwiatkowski z Polska.

Další studenti SG Vrbno Matěj Lasák a Milan Svoboda se účastnili krajského závodu MTB v Orlové, kde v krajské konkurenci obsadili 1. a 2. místo. Na těchto dvou závodnících se ukazují dobré podmínky k tréninku ve Vrbně, protože tito závodníci společně s členem ACS Drak Vrbno Davidem Dvorským patří ke krajské i republikové špičce jak v silničních závodech, tak vMTBi cyklokrosu. Závody amatérského seriálu Moravský pohár v Úsově využili trenéři a závodníci ACS Drak Vrbno jako dobrý výchovný prostředek pro mládež, když si starší zazávodí a mladší trénují okolo tratě a jako diváci se učí závodnímu umění od starších a později si ještě společně zatrénují.

V Úsově se nejvíce dařilo Vlastiku Mlynářovi, který obsadil v kategorii nad 30 let 3. místo. Miloslav Mlynář v padesátnících dojel okolo 20. místa a Jana Vyčítalová v ženách obsadila 7. místo. V dalších termínech čekají závodníky krajská mistrovství v časovce jednotlivců v Razové a v silničním závodě jednotlivců v Opavě a také další závody Moravského poháru na Pastvinách v Orlických horách. Ze zahraničních závodů je zajímavým právě probíhající Giro d´Italia, které patří společně s Tour de France a Vueltou Espaňa do tří největších etapových závodů na světě. Na Giru můžeme fandit i dvěma českým závodníkům Františku Raboňovi a Pavlu Padrnosovi.