Velice úspěšní byli cyklisté studující na Sportovním gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem. Lubomír Petruš zvítězil v kategorii juniorů a Matěj Lasák v kadetech. V kadetské kategorii navíc dosáhl Milan Svoboda na 2. místo. Tyto dva doplnil dobrým 6. místem závodník ACS Drak Vrbno David Dvorský. V juniorech se ještě dobře umístil Dan Dlužanský, který obsadil 7. místo.

V ženách vybojovala Romana Daněčková 3. místo a v elitním závodě dojel Vlastik Mlynář na 6. místě. Druhým místem zachraňoval Vrbeňáky v elitě Lubomír Tomeček, který ale startuje za Silesii Orlová. V neděli se sešli cyklisté z okolí Jeseníků na 2. závodě Jesenického šneku v Karlovicích. Kvůli opravě mostu ve Vrbně se musela letos poupravit trať závodu, ale vsunutím čtyř rychlostních a jedné horské prémie závod neztratil na atraktivnosti a obtížnosti. Ihned po startu se začalo závodit a úniky na sebe nenechaly dlouho čekat. A i když se nakonec sjela asi 15-ti členná skupina, která spurtovala do cíle, v průběhu závodu se tvořilo několik různě členěných skupin.

Celkově tedy vyhrál Zbyněk Ocásek z Goofy Team Krnov, před Lubošem Petrušem z Empella Czech Team a Lukášem Heinrichem z HaF Opava. Na 8. místě celkově dojel Vlastik Mlynář jako 3. v kategorii B. Na 9. místě dojel další student SG Vrbno Dan Dlužanský a na 11. místě David Dvorský. Ženy vyhrála Romana Daněčková z pořádajícího ACS Drak Vrbno, stejně jako vítězka dívčí kategorie Hanka Petrušová. V mládežnické kategorii měl smůlu domácí závodník Patrik Kopilčák, který bojoval o vítězství, ale ulomený pedál ho o tuto možnost připravil. Zjednodušenou situaci ve svůj prospěch využil Hřivňácký Marek ze Sundance Opava. Patrik dojel ještě na 7. místě. Na 6. místě dojel nadějný Jirka Petruš a na 8. místě jeho bratr Štěpán Petruš.

Jako hosté se závodu zúčastnily i ředitelka SG Vrbno Michaela Hradilová a její zástupkyně Jitka Kratschmerová, které si prohlédly závod z doprovodného auta a na závěr závodu předaly ceny nejlepším závodníkům. Všechny výsledky a také průběžné pořadí Jesenického šneku lze najít na webových stránkách jesenickysnek.com. Závodníky čekají další závody Českého poháru v Brně, Moravského poháru v Olomouci, Jesenického šneka ve Vidnavě a Moravskoslezského poháru v Orlové.

Každý čtvrtek navíc pořádá ACS Drak závody zařazené do celoroční soutěže Tritur, kde je start téměř vždy v 17 hodin ve Vrbně u hájenky ve směru na Jeseník.