V Krnově se vedlo především vrbenské mládeži.

„Musím říct, že se projevila především technická vybavenost, protože naši měli vesměs silniční kola a závodili proti poměrně dosti pomalým krámům, které se nepřestávají prodávat, ačkoliv jsou po zdravotní stránce mnohdy škodlivé," uvedl Miloslav Mlynář z ACS Drak Vrbno.

„Špatný posez, až stupidně široké a tlusté gumy, jak lehce proti nim působily gumy naší Majdy Míčkové. S nimi může jezdit prakticky kdekoliv a na tvrdém podkladu jedou skoro jako silniční pláště," pokračoval Miloslav Mlynář.

Vrbenským se dařilo

Magdalena Míčková také s velkým náskokem porazila všechny v kategorii do osmi let a navíc byla ještě druhá v závodě do dvanácti let.

Vyhráli i oba zástupci Draku v kategorii do deseti let, Kateřina Mlynářová a Martin Adámek, čtvrtý ještě dojel Vojtěch Kresta. Také oni jeli ještě i závod pro starší a nevedli si špatně, získali třetí, pátou a devátou příčku.

Závod pro starší žáky se jel na deset kilometrů, vrbenská Nela Haĺáková svým soupeřkám nedala žádnou šanci, když se jí podařilo „uviset" dvě kola s chlapci. Ti zpočátku jeli ve skupině, ze které ale postupně odpadali slabší jezdci, až nakonec v cíli spurtovali dva. Vyhrál Vojtěch Kmínek, v závodě s kadety a M40 však Albert Janík ukázal, že umí dobře jezdit v háku a vydržel se staršími o kus dál.

Nejzajímavějším závodem se ukázal závod kadetů s kategorií nad čtyřicet let, kde sváděl vyrovnaný souboj Vlastimil Mlynář s dvojicí Ruman a Pokorný ze Staré Vsi.

„Kadeti se takticky dobře projevili a staršího, zkušeného kriterijního jezdce „poslali" na druhé místo," usmíval se Miloslav Mlynář. Ten však ve své kategorii neměl soupeře a vyhrál před Galuškou a Blahutem.

V závodě žen měli Vrbenští tři závodnice, ještě juniorky Kláru Škopcovou a Elišku Sýkorovou a také Ivanu Metelkovou. „Zpočátku si vedly docela slušně, když však došlo ke spurtům, vypadly z hlavního pole a dojížděly v zadních skupinkách. Zvláště na Elišce Sýkorové byla vidět docela slušná fyzická úroveň, zcela však chyběla technická zdatnost při projíždění zatáček," povídal Miloslav Mlynář a dodal: „Klára Škopcová už na tom byla lépe s taktikou, když se jí podařilo zůstat ve čtyřčlenné skupince, kterou v cíli kompletně přespurtovala."

Ivana Metelková po dobrém začátku zpomalovala, podařilo se jí však vyhrát dojezd a nakonec byla na třetím místě v kategorii dam nad třicet pět let. „Měli jsme tak další bednu, kde si mohla postát s krnovskými dámami Dohnalovou a Lantovou," vyzdvihl výsledek Mlynář. Mladší děvčata skončila na desátém a třináctém místě.

Jediný zástupce v kategorii nejstarších pánů nad padesát let Miloslav Mlynář (úplně nejstarší Veselý z Třince má 71 let) si po technické chybě a v cíli i po taktické chybě „vybojoval" poslední místo. „Je vidět, že i v šestašedesáti letech je stále se čemu učit," bral to s humorem sám závodník.

Šéf vrbenského cyklistického oddílu si Krnovské kritérium pochvaloval.

„Trať v Krnově je po stránce technické vynikající a mohl by se tu konat klidně i závod na republikové úrovni. Pořadatelsky byl závod také dobrý, také jak jinak, zkušeností mají krnovští za více jak padesát let pořádání cyklistických závodů přehršel," chválil pořadatele Miloslav Mlynář.

Kategorii mužů vyhrál Matěj Lasák, absolvent vrbenského sportovního gymnázia, když ve spurtu porazil Poláka Szczepanowského.