V nedělním kritériu se na stupně vítězů dostali hned dva vrbenští odchovanci. Už osmatřicetiletý Zdeněk Mlynář přijel na čtvrtém místě za jednadvacetiletým Petrem Hamplem, bývalým úspěšným studentem Sportovního gymnázia Vrbno, který nyní nastupuje v dresu Favoritu Brno. Tento závodník v sobotním těžkém silničním závodě s mezinárodní konkurencí přijel na 10. příčce. Další bývalý student vrbenského gymnázia David Dvorský byl dvanáctý.

Nejmladší generaci vrbenských cyklistů zastupovali čtrnáctiletý Vojtěch Kmínek, který si vybojoval rovněž postavení na stupních vítězů v kategorii starších žáků, a stejně stará Nela Haĺáková, která přijela v kategorii žákyň na pátém místě. Sobotní silniční závod znamenal pro Vojtěcha Kmínka rovněž postavení na stupních vítězů, tentokrát na třetí pozici.

Další odchovanec Draku a student SG Vrbno Jiří Petruš který startuje v dresu olomouckého Mapeie, dojel v kritériu rovněž na páté pozici a po šesti závodech Českého poháru vede v kategorii juniorů. Vrbenská cyklistika tak byla na jihu Moravy hodně dobře vidět.

Nezahálí ani cyklističtí „turisté", kteří na Velikonoce jeli už svoji pátou akci, tentokrát do Rychlebských hor. „Mládež byla převezena auty, aby potom s dospělými absolvovali projížďku tamní pěknou krajinou," uvedl čelní představitel oddílu ACS Drak Vrbno Miloslav Mlynář.

Dobrý start měl 26. ročník pravidelné všestrannostní soutěže TRITUR 2014. „Máme za sebou již osmou akci a kompletní březnové KARLOS spurty. Mladí cyklisté byli i na několika soustředěních v Lanžhotě a Vidnavě. Vojtovi Kmínkovi a Vlastíku Mlynářovi se podařilo vyhrát předsezónní závody v Lednici u Břeclavi," povídal Mlynář a pokračoval: „Pravidelně také zajíždíme na místní závody Goldtour ve Zlatých horách, které pořádá agilní oddíl SKM Zlaté hory. Ve svých kategoriích tam vítězí jak Nela Haľáková, tak i Vojtěch Kmínek."

Dobře se rozeběhl i seriál závodů pro nejmenší mládež Vrbenský Dráček prvním závodem v areálu Černé Opavy a poslední dubnovou neděli i v Karlovicích. „Tato náborová akce pro veřejnost je pro děti do čtrnácti let a další závody budou v Ludvíkově, Karlově, Široké Nivě i Karlově Studánce," nastínil program úspěšné akce Miloslav Mlynář.