Výbornou připravenost prokazují v letošní sezoně členové cyklistické skupiny na Sportovním gymnáziu ve Vrbně.

Nejúspěšnější jsou Hampl a Markos

Nejvýraznějších úspěchů dosahuje dvojice Tanas Markos a Petr Hampl (oba závodí za Mapei Kaňkovský), kteří se po sérii výborných výsledků na závodech Českého poháru dostali do reprezentačního výběru. Českou republiku reprezentovali na etapovém závodě v Polsku, kde se 3. místem v etapě blýskl Petr Hampl a získal tak jako jeden ze dvou Čechů body do Světového žebříčku UCI.

Tanas Markos po sérii druhých a třetích míst konečně zvítězil na závodech v Orlové, nejlepším juniorem byl i na silničním maratonu Evropa ve Znojmě.

Antonín Lant krajským přeborníkem

Tři medaile dovezli vrbenští cyklisté z krajského přeboru v silniční cyklistice. Překvapením závodu byl junior Antonín Lant (CPV Krnov), který vyfoukl zlatou medaili favorizovaným jezdcům z Petřvaldu.

Petruš pojede na Olympiádu mládeže

Po sérii defektů a pádů se konečně zadařilo i Jiřímu Petrušovi. Díky třetímu místu se nominoval na Olympijské hry mládeže, které proběhnou tento měsíc v Prostějově. Bronzovou medaili získala i Klára Škopcová, třetí byla i týden předtím na závodě v Orlové.

Brokeš se na gymnázium teprve chystá, ale už tam trénuje

Nováčkem v ACS Drak Vrbno je Rostislav Brokeš, který sice bude na gymnáziu studovat až od září, ale už letos začal spolupracovat s trenérem Vlastimilem Mlynářem. Premiéru na Českém poháru tento doposud horský cyklista absolvoval v jihomoravském Kyjově, kde mezi zkušenými borci překvapil 21. místem.

Na začátku května se zúčastnil mezinárodního etapového Závodu míru v Jevíčku, kde v konkurenci cyklistů z deseti států dojel na 72. místě.

Vrcholem sezony bude MČR

V tomto měsíci cyklisté pokračují v závodění jak na oblastní, tak na republikové úrovni. Junioři a kadeti už odjeli Haná Tour, dvojice Hampl, Markos bude závodit i ve Švýcarsku, kadetka Klára Škopcová pojede svůj první etapový Závod míru nejmladších v Lanškrouně. Konec školního roku ovšem cyklistům volno nepřinese, jejich příprava bude směřovat k srpnovému Mistrovství České republiky, které proběhne v Příbrami.

Alena Mlynářová