Na silničním závodu v Petřvaldu, který je zařazen do krajského poháru, dokázali v juniorské kategorii obsadit závodníci ACS Drak Vrbno první tři místa. V závodu zvítězil Michal Podolák, startující za ACS Drak Vrbno. Za tímto borcem těsně na druhém místě dojel Luboš Petruš (Empella Czech Team) a pro třetí místo si dojel Dan Dlužanský (Cyklo Kaňkovský Olomouc).

I když junioři startují za jiné kluby, všichni pochází z Vrbna, kde i trénují a studují na Sportovním gymnáziu. Dalším závodníkům ACS Draku se také dařilo. Patrik Kopilčák dokázal vybojovat 1. místo ve starších žácích, David Dvorský dojel na 2. místě a Hanka Petrušová vybojovala také skvělé druhé místo. Všichni startovali i na dalším závodě Jesenického šneku v Rapotíně, kde měli téměř povinnost obsadit medailová umístění ve svých kategoriích. To se také podařilo, když tentokrát zvítězil Luboš Petruš, před Michalem Podolákem. Navíc ještě startovala Alena Mlynářová, která dokázala obsadit 2. místo v kategorii žen.

Ostatní závodníci ACS Drak Vrbno startovali na jiných závodech. Vlastík Mlynář se zúčastnil Memoriálu Jana Veselého v Porubě, kde dokázal zvítězit v kategorii masters. Elitní závod vyhrál vrbenský rodák Zdeněk Mlynář, který nyní startuje za Max Cursor. Dalším vrbenským cyklistou byl Lubomír Tomeček, který je čerstvým medailistou z Mistrovství Evropy v orientačním závodě MTBO v Itálii. V Ostravě pomohl oddílovým kolegům k předním umístěním, sám však dojel okolo 20. místa. Romana Daněčková startovala na MTB maratonu v Polsku, kde obsadila 7. místo ve své kategorii na dlouhé trati. Závodníky nyní čeká nabitý týden, během něhož se uskuteční mistrovství republiky juniorů a elity a také další závod Jesenického šneku ve Vrbně pod Pradědem. Ten se jede 28. června od 17. hodin u Jamajky.