„Přívlastek „jedinečná" není ve spojení s připravovanou sportovní událostí jen přehnanou reklamou, ale naopak nejvýstižnějším označením dvou novinek, které na celorepublikové úrovni ještě dosud neproběhly," povídal jeden z hlavních organizátorů Štěpán Sedláček.

Tou první je závod v lyžařské obratnosti, druhou pak závod volnou technikou, kterému bude předcházet centrální, tedy společné mazání.

Závod v lyžařské obratnosti, který je například v Norsku často využívaným zpestřením závodní sezony, je spojením rychlostních, technických, silových a obratnostních prvků běhu na lyžích. „Závodníky na trati čekají překážky, jako slalom, skoky, umělé terénní vlny, otočky nebo sjezdy s klopenými zatáčkami.

Tento podnik proto bude výzvou nejen pro šikovné starší žáky, ale také pro pořadatelskou technickou četu," vykládal dále Sedláček.

V neděli 1. února čeká kluky a holky ročníků narození 2001 a 2002 tří, čtyř a pětikilometrová bruslařská trať. Ještě než ale první závodníci odstartují, proběhne již zmíněné společné mazání. „Znamená to, že všem zúčastněným aplikuje tým vybraných servismanů stejný parafín, čímž bude zajištěna co nejvyšší objektivita dosažených výsledků.

Volba správné kombinace vosků totiž rozhoduje mnoho závodů a díky centrálnímu mazání se ukáže, kteří závodníci jsou opravdu ti nejrychlejší," objasnil organizátor a dodával: „ Tato metoda byla již v předchozích letech vyzkoušena na závodech v biatlonu a v Rýmařově budou mít stejně namazáno všichni běžci."

Ski klub RD Rýmařov zve všechny fanoušky běžeckého lyžování na jedinečnou podívanou, ke které jistě přispěje i příroda, která nám snad nadělí bohatou sněhovou pokrývku, nebo alespoň teploty pod nulou, díky kterým budeme moci vyrobit dostatek sněhu umělého.

Více aktuálních informací budeme průběžně nabízet na klubovém webu www.skiklubrymarov.cz. Závod se uskuteční za podpory města Rýmařova, místních sponzorů, Svazu lyžařů ČR a jeho partnerů.