Pravidelné nedělní vyjížďky krnovských cyklistických nadšenců, které se v posledních zhruba dvaceti až třiceti kilometrech mění ve spurtovací závod s cílem na ceduli Krnov, měly na programu čtvrtý závod.

Kromě závěrečného bodovacího spurtu na ceduli Krnov přibyla v tomto roce i vrchařská prémie. V cíli na ceduli Krnov boduje prvních deset cyklistů, na vrchařské prémii pět cyklistů. Závodů se mohou zúčastnit i ryzí amatéři. Pokud někdo odpadne například v kopcích, počká se na něj (vyjma závěrečného finiše).

Čtvrtý závod letošního Cedule cupu se tentokrát jel na trati Krnov - Trzebina - Osoblaha - Glubczyce - Rowne – Krnov o délce sedmdesát šest kilometrů a stejně jako poslednímu setkání cyklistických nadšenců přálo počasí i tentokrát.

Startoval i Zbyněk Ocásek starší

Na startu se sjelo hned dvacet cyklistů a dvě cyklistiky a mezi závodníky se letos poprvé objevil také velezkušený jezdec Zbyněk Ocásek starší, který své kvality předvedl hned ve vrchařské prémii, ve které zvítězil před Tondou Lantem, jenž ovládl vrchařskou prémii v minulém závodě. V další soupeřící dvojici byl rychlejší Daniel Rychta před Honzou Zmudou a poslední bodované místo patřilo Tomáši Karmelitovi.

Před polskými Glubczycemi se začalo startovní pole trhat a o únik se poté pokusili Nikola Šimon s Tondou Lantem a Petrem Mikeskou. Jejich únik však neměl dlouhého trvání a byli brzo dojeti. V obci Rowne se pak v čele utvořila skupina nejsilnějších, kterou tvořili Zbyněk Ocásek, Daniel Rychta, Jan Zmuda, Petr Sekanina, Tonda Lant a loňský vítěz Cedule cupu Nikola Šimon. Ten však překvapivě nestačil tempu této skupiny a propadl se do další skupiny.

Před cílem se pokusili ujet z vedoucí skupiny postupně Tonda Lant, Petr Sekanina a Jan Zmuda, ale všechny pokusy o únik byly zmařeny, a tak na cílové pásce zvítězil Zbyněk Ocásek před Danielem Rychtou, Janem Zmudou, Petrem Sekaninou a Tondou Lantem. Na dalších bodovaných místech pak brali body cyklisté z druhé skupiny Nikola Šimon, Marek Zapletal, Petr Šrajbr, Pavel Daněček a Petr Mikeska.