O víkendu proběhla ve Městě Albrechticích tradiční Časovka na Žáry. Trať vedla z Města Albrechtic přes Žáry do České Vsi. Byla dlouhá 5,9 kilometrů a svým výškovým profilem odpovídá náročnému stoupání, které dá zabrat i zdatným cyklistům.

Počasí závodníkům přálo a celkem se jich zúčastnilo dvaadvacet z Krnova a blízkého okolí. Mužům zdatně konkurovala i jedna žena, Romana Daněčková, která se svým časem neztratila a umístila se uprostřed výsledkové listiny.

Vyhráli všichni, kteří se zúčastnili

Vítězem se stal talentovaný cyklista Luděk Slonina z domácího Loko Krnov, který dosáhl velmi hodnotného času 16:07 minut. Na druhém místě se umístil Jan Machala v čase 16:25 minut před kolegou René Horákem (16:30 minut) z oddílu Cyklo TJ Písečná, který bral bronz. Posila pro Lokomotivu Krnov na příští rok Tomáš Karmelita obsadil pěkné 4. místo a na 5. místě se umístil Zbyněk Moravec. Pořádající oddíly Loko Krnov a CPV Krnov byly spokojeny s hladkým průběhem závodu a zvou všechny cyklistické nadšence na další akce, které budou pořádat.

„Čekal jsem možná za pěkného počasí více závodníků,“ řekl po časovce Petr Sekanina, ředitel závodu a dodal: „Akce se vydařila a chtěl bych hlavně poděkovat rozhodčímu a organizátorovi Vítězslavu Sajfertovi za jeho obětavou práci během celého závodu.“