„V obou zápasech jsme fyzicky na soupeře nestačili, náš výkon byl matný a hlavně vázla útočná fáze spolu s koncovkou. Pokud neproměníme tolik šancí, nemůžeme na body vůbec pomýšlet.“ zlobil se Kamil Kadlčík. Bruntálský kapitán dokonce vyjádřil obavy, že by sezona mohla skončit fiaskem. Náskok na soupeře z nižších pater je totiž minimální. „Proto je třeba v posledních čtyřech zápasech vydat veškeré síly a snažit se napravit reputaci z nevydařené druhé poloviny sezony,“ doplnil.

K bodům měli bruntálští florbalisté blízko pouze v utkání s ostravským Pepinem. Hosté sice už brzy prohrávali o tři branky, ale po gólech Světničky, Konvičného a Kadlčíka srovnali stav krátce před koncem druhé třetiny. „O přestávce jsme si řekli, že musí hrát více uvolněně, bez přílišného respektu a více se tlačit do zakončení. To se nám podařilo naplnit do posledního zbytku,“ komentoval střelec vyrovnávací branky.

Lídr Moravskoslezské ligy nakonec překvapení nepřipustil. O svém vítězství rozhodl dvěma góly v krátkém rozmezí tří minut. Na následné Vojtkovo snížení ještě Ostravští odpověděli šestou brankou v síti Jana Čepary.

Při druhé porážce s Petrovicemi se podle Kadlčíka projevila především početní převaha soupeřovy lavičky, kde bylo k dispozici prakticky dvakrát více hráčů než v Bruntále. Gang utkání naprosto nezvládl, v úvodu závěrečné třetiny prohrával o pět branek. Góly Jalůvky a Kožiny přišly až příliš pozdě, v konečném důsledku byly jen jakousi slabou náplastí na drtivý tlak Petrovic.

„Naše situace začíná být kritická, propadáme se tabulkou stále k nižším místům a místo atakůmna čelní příčky začínáme být ohrožováni týmy ze spodku tabulky,“ připomněl Kadlčík hrozbu pádu tabulkou.

MS liga juniorů.