Na letošní ročník odjela z Bruntálu jedenáctičlenná výprava bojovat s konkurencí 120 plavců z Polska, Maďarska, Slovenska a Litvy ve složení Lukáš Koreník (1997), Gabriel Galčan (1995), Roman Procházka (2001), Michal Nepožitek (2001), Matěj Štěpanovský (2003), Kristýna Galíčková (1995), Lucie Mlčuchová (1989), Julie Tydlačková (2001), Barbora Lengsfeldová (2002), Eva Kamlerová (2003) a Lucie Oravcová (2004), která byla dokonce nejmladší účastnicí celých závodů.

Bruntálští plavci opět prokázali své kvality a dobře reprezentovali město Bruntál i svůj plavecký klub. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, 13 let a mladší, 14 až 15 let, 16 let a starší.

V nejstarší kategorii bojovaly bruntálské trenérky Lucie Mlčuchová a Kristýna Galíčková, které se věnují plavání od útlého věku a na poháru v Opole, kde získaly skvělá medailová umístění, to také zúročily. Kristýna vybojovala dvakrát příčku nejvyšší, jednou skončila druhá a jednou na třetím místě. Lucie obsadila dvakrát druhé místo, jednou třetí a jednou čtvrté místo.

Ve stejné kategorii mužů plaval Gabriel Galčan, který v současné době reprezentuje bruntálský klub i v dorosteneckých kategoriích. Z Opole si nadějný plavec Slavoje přivezl jedno první, jedno druhé, jedno třetí a tři pátá místa. Mladší dorostenec Lukáš Koreník plaval v kategorii 14 – 15 let a také ukázal, že v Bruntále je kvalitní plavecká základna. Bruntálský plavec vybojoval jedno třetí, jedno čtvrté, dvakrát šesté, jednou osmé a jednou desáté místo.

Nejmladší členové bruntálské výpravy museli čelit soupeřům o dva až čtyři roky starším v kategorii 13 let a mladší. Bruntálské plavecké naděje ale rozhodně nezklamaly, i když nedosáhly na příčky nejvyšší. Všichni bez výjimky vylepšili svá osobní maxima až o několik sekund a ukázali, že jsou připraveni bojovat v nastávající plavecké sezoně na meziokresních přeborech a dalších blížících se plaveckých soutěžích jako Vyškovský hrošík a VC města Prostějova.

Je veliká škoda, že díky ekonomickému přístupu vedení bruntálského wellness centra muselo být z Bruntálu přesunuto šesté kolo meziokresního přeboru v plavání, a bruntálští plavci tak přišli o podstatnou výhodu domácího prostředí. Není však v silách Plaveckého klubu Slavoj uhradit nemalou částku za pronájem bazénu u soutěže, kterou plně hradí ze svého rozpočtu.