O minulém víkendu odjela skupina pěti plavců, Roman Procházka, Petr Křivánek, Barbora Lengsfeldová, Terezie Dendisová a Eva Kamlerová, do Ústí nad Labem na VC města Ústí nad Labem.

V Ústí se plavalo na padesátimetrovém bazénu, což pro některé znamenalo první zkušenost, a přesto předvedli skvělé výkony. Do Ústí se sjelo přes 500 plavců ze čtyřiceti plaveckých oddílů nejen z České republiky, ale i z Chorvatska. Domů si plavci Slavoje přivezli šest cenných kovů, o které se postaral Roman Procházka (tři stříbrné a tři bronzové) na tratích 50 a 100 metrů volný způsob, motýlek a znak.

Ostatní, i když nedosáhli na stupně vítězů, zaplavali výborné časy a v mnoha případech osobní rekordy. Z děvčat se nejlépe vedlo Evě Kamlerové, která dohmátla na skvělém 5. místě na trati 50 metrů motýlek. Výborně se předvedli v týmu, kdy plavali štafety mix 4x 50 m volný způsob a 4x 50 metrů polohový závod, kde svá osobní maxima pokořili také. Svými výkony sbírali současně body do soutěže klubů a skončili na velmi pěkném 18. místě.

Hned další sobotu odjeli Roman Procházka, Anička Nádeníčková, Romana Seidlerová a Zuzka Vilímovská na VC města Kopřivnice. Plavalo se již na krátkém pětadvacetimetrovém bazénu a i z něj si domů dovezli ocenění na stupních vítězů.

Romana Seidlerová hned dvakrát zvítězila na prsových tratích 50 a 200 metrů a na 100 metrů prsa dohmátla druhá. Anička Nádeníčková skončila na 3. místě na 100 metrů motýlek a Roman Procházka na 100 a 200 metrů motýlek obsadil druhá místa.