Do Jičína se sjelo na 300 plavců z 32 klubů s mezinárodním zastoupením. Procházka opět vylepšil své osobní i klubové rekordy a prosadil se i v kategorii mužů, když na distanci 200 metrů volným způsobem ve skvělém čase 1:56,56 dohmátl jako druhý.

V kategorii OPEN si vyplaval účast ve finále na 50 volným způsobem a obsadil 5. místo. V kategorii dorostu získal druhé místo na 100 metrech polohový závod, na 100 metrů volný způsob vybojoval 3. místo a 400 metrů volný způsob skončil také bronzový.

Mladá talentovaná dívčí část plaveckého klubu Slavoj Bruntál odjela na tradiční závod Vyškovský Hrošík. Do Vyškova se sjelo 205 plavců z 25 klubů Moravy a části východních Čech. Bruntál reprezentovala děvčata ročníku narození 2006 až 2008 Lucie Hublíková, Kateřina Kaduková, Karolína Peňázová, Sofie Zlámalová a Kristýna Václavíková.

Z Vyškova do Bruntálu putovaly hned dvě medaile, o které se postarala Kristýna Václavíková, když na trati 100 metrů prsa nenašla přemožitelku a na 100 m volným způsobem dohmátla stříbrná. Děvčata si vedla skvěle i ve štafetě čtyřikrát 50 metrů volným způsobem, kde obsadila výbornou čtvrtou příčku. Všechna děvčata si zaplavala osobní rekordy.

Od pátku do neděle hájil barvy klubu na jubilejním 20. ročníku Plzeňských sprintů Roman Procházka. Tento závod je jeden z nejlépe obsazených, které jsou na území ČR pořádány. Letos se zde sjelo 650 plavců z 85 klubů, jedenácti evropských států a také jeden závodník z Panamy.

Závody se konaly samozřejmě za účasti těch nejlepších plavců ČR. Procházka se prosadil kvalitními časy, které byly na úrovni týden starých osobních rekordů a na kraulových distancích 50, 100 a 200 metrů se zařadil mezi pětadvacet nejlepších mužů.

Poslední start byl na 400 metrů volným způsobem, kde v rozplavbách opět potvrdil týden staré osobní maximum, které ho zařadilo mezi dvacet nejlepších a zaplaval si vysněné finále B. V něm zlepšil čas o dvě sekundy, jehož hodnota byla 4:09.49 a dohmátl celkově jako 17. muž na této distanci.