Bruntál Jako každé léto, tak i to letošní, mají bruntálští plavci odplavaných mnoho náročných kilometrů ve vodních nádržích po celé České republice a rozhodně nezahálejí. Letošní letní sezonu reprezentují bruntálské plavání Roman Procházka (2001), Barbora Lengsfeldová (2002) a Jan Grygerek (1985).

Tito plavci se kromě dlouhých plaveckých temp o délce 171 kilometrů jako tým také postarali o skvělé individuální výsledky.

Už 21. června startovali plavci Slavoje na Brněnské přehradě, kde byly letos snad nejtěžší podmínky, voda tady dosahovala teploty osmnácti stupňů Celsia a chladné větrné počasí vytvářelo na vodní ploše veliké vlny. I přesto všichni Bruntáláci odvážně nastoupili na start.

Jan Grygerek dokonce po závodě dlouhém deset kilometrů, ve kterém obsadil výborné 5. místo, nastoupil s Romanem Procházkou a Barborou Lengsfeldovou ještě do dalšího závodu o poloviční vzdálenosti. Výsledkem bylo pěkné 14. místo.

Roman Procházka doplaval vítězně a Barbora Lengsfeldová, i když bojovala do poslední chvíle, musela předčasně vylézt z velmi studené vody a závod nedokončila.

Osmadvacátého června, to už na Sečské přehradě s teplejší vodou probíhal tradiční „Memoriál Miroslava Kroufka". Grygerek na pětikilometrové trati skončil čtvrtý, Procházka třetí a Lengsfeldová obsadila stříbrnou příčku.

O víkendu 25. a 26. července bojovali bruntálští plavci na Hlučínské štěrkovně O pohár města Hlučína a na mistrovství České republiky žactva v dálkovém plavání. V sobotním závodě na deset kilometrů obsadil Grygerek 11. místo, Procházka v závodě na tři kilometry vybojoval třetí pozici a Lengsfeldová na stejné trati šestou příčku.

V neděli nastoupili Roman s Barborou na mistrovský závod dlouhý pět kilometrů. Roman obhájil loňský úspěch a doplaval si pro titul vicemistra republiky. Barbora pak doplavala na skvělém, i když nepopulárním, čtvrtém místě.

O další víkend později startovaly naděje bruntálského plavání v mezinárodním závodě „O pohár starosty Černá v Pošumaví". Ve vodách lipenské přehrady bojovali jen Roman Procházka s Barborou Lengsfeldovou a opět si vedli výtečně.

Roman Procházka na tříkilometrové trati skončil třetí a závod na pět kilometrů vyhrál. Barbora Lengsfeldová na distanci tří kilometrů obsadila čtvrtou příčku a na pětikilometrové trati si o jednu pozici pohoršila a dohmátla pátá.

Druhý víkend v srpnu proběhlo v Jablonci další kolo Českého poháru v dálkovém plavání už i za účasti Jana Grygerka, který v závodě na deset kilometrů obsadil sedmé místo. Výborně si vedl Roman Procházka. Na trati pět kilometrů zvítězil. Také Barboru Lengsfeldovou neminuly stupně vítězů, na stejně dlouhé distanci jako Procházka obsadila třetí místo.

Hned o týden později se všichni tři plavci Slavoje Bruntál zúčastnili na Těrlické přehradě závodů „O pohár města Havířova". Procházka si odvezl druhé místo na tříkilometrové trati. Dvě pátá místa vybojovali na stejné distanci Barbora Lengsfeldová a Jan Grygerek pak v závodě na deset kilometrů.

V bodování Českého poháru v dálkovém plavání vedou všichni tři plavci Slavoje Bruntál v individuálních kategoriích. Roman Procházka v kategorii starších žáků, Barbora Lengsfeldová vede mezi ročníky narození 2002 a celkově drží průběžné druhé místo. Jan Grygerek v kategorii masters B okupuje průběžně vedoucí pozici. V pořadí klubů je plavecký oddíl Slavoj Bruntál na výborném dvanáctém místě.