VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bruntálští plavci na republice nezklamali

Bruntál - Další vrcholové klání mají za sebou bruntálští plavci. Ve dnech 21. a 22. června 2008 se konalo Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Nejstarší žáci, ročník narození 1994 a 1995 své síly změřili na padesátimetrovém bazéně v Ústí nad Labem. Právo startu na tomto mistrovství si v kvalifikačních závodech zajistili dva plavci bruntálského plaveckého klubu a to třináctiletá Kristýna Galíčková a čtrnáctiletý Milan Kašpařík, kteří si o účast důrazným způsobem řekli na oblastních přeborech, o jejichž výsledcích jsme čtenáře již informovali.

Výprava do Ústí nad Labem odcestovala v pátek dopoledne a do místa závodiště dorazila mezi 18. a 19. hodinou. Nutno uvést, že pořadatelé závodu, TJ Chemička Ústí nad Labem – oddíl plavání, účastníky mistrovství napínali do poslední chvíle, neboť zcela v rozporu se soutěžním řádem plavání a rozpisem soutěže zveřejnili seznamy přijatých závodníků až ve středu 18. června, tedy 2 dny před závodem, a to ještě se značnými chybami. Milým překvapením na straně druhé bylo zajištění parkování vozidel ve střeženém dvoře, neboť ubytování pro bruntálské plavce bylo zajištěno v nepříliš vyhlášené čtvrti Ústí nad Labem.

Oproti minulým mistrovstvím, ze kterých Milan Kašpařík jako tehdy jediný zástupce bruntálského plavání dovezl medailové umístění, se na tomto mistrovství ani jednomu bruntálskému reprezentantu na medailové umístění dosáhnout nepodařilo. Dosažená umístění jsou však odrazem jejich cílevědomé tréninkové činnosti a nejsou žádnou ostudou. Navíc, jak je již shora uvedeno, mistrovství bylo pořádáno na padesátimetrovém bazéně, na který nejsou bruntálští plavci zvyklí a to se taky podepsalo na konečných výsledcích.

Samotné mistrovství zahájili oba reprezentanti Bruntálu závodem na 200 metrů motýlkem. Milan Kašpařík s časem 2:34,17 umístil na místě čtvrtém a Kristýna Galíčková časem 3:00,25 na místě osmém z celkových čtyřiadvaceti startujících z každého ročníku. Milan pokračoval závodem na 400 metrů volný způsob, ve kterém čas 4:42,29 stačil na místo páté. Kristýna v závodě 200 metrů polohový závod obsadila celkové 16. místo za čas 2:50,39. Jednalo se o jediné umístění mimo nejlepší desítku a současně o značný posun vzhůru oproti rozlosování. Milan Kašpařík pak pokračoval závodem 1500 metrů volný způsob, kdy tuto trať zaplaval v čase 18:39,35, což stačilo na celkové šesté místo. Oba plavci se dále představili v závodě 100 metrů motýlek, kde Kristýna Galíčková obsadila časem 1:18,82 místo deváté a Milan Kašpařík časem 1:09,78 místo desáté.

Před posledním závodem, kterým byl pro oba závod na 400 metrů polohově, se Milan Kašpařík ještě představil na kraulové stovce, kde čas 1:02,08 stačil na místo desáté. V závěrečném závodě, kterým, jak již bylo uvedeno, byl závod 400 metrů polohově, Kristýna zaplavala své nové osobní maximum, a to čas 5:55,16, který však stačil na místo deváté. Milan Kašpařík obsadil časem 5:22,95 místo páté.

Závěrem lze pouze uvést, že v porovnání s velkými oddíly s podstatně lepšími tréninkovými možnostmi se plavci bruntálského plaveckého klubu neztratili a svojí bojovností a momentální výkonností se zařadili mezi nejlepší plavce daného ročníku v České republice, neboť na toto mistrovství bylo do každé z disciplín přijato nejlepších 24 plavců.

Oba shora jmenovaní se ještě věnují dálkovému plavání a v nejbližší době, resp. za 14 dní, je čeká závod na Sečské přehradě, kde oba poplavou 3 a 5 km a dále pak závod Heřmanické šifry, který je pořádán krnovským plaveckým oddílem 19. července a jedná se o Mistrovství České republiky dorostu, dospělých a masters. Jde o poslední závod před odjezdem reprezentace České republiky v dálkovém plavání na olympiádu do Pekingu a budou zde k vidění nejlepší dálkoplavci České republiky.

Jan Michalík

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Optometrista 28 000 Kč

Optometristé Optometrista/ka - Bruntál. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jsme Vaše optika, stabilní a zároveň dynamicky se rozvíjející česká společnost. Stavíme na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům na všech našich stávajících 50ti pobočkách v České republice. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní zákaznický servis., , Do naší značkové prodejny v Bruntále hledáme nového kolegu/novou kolegyni na pozici:, , Optometrista / Optometristka , , Požadujeme:, , • VŠ vzdělání v oboru optometrie, • Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, • Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , • Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, • Vyšetření a měření zraku klienta, • Aplikace kontaktních čoček a jiné, • Poskytování poradenství zákazníkům, • Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, • Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , • Silné zázemí stabilní české společnosti, • Práci od pondělí do pátku. Víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, • Velkou podporu na počátku spolupráce, • Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, • Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, • Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Optik house, s.r.o. - bruntál, Palackého nám., č.p. 15, 792 01 Bruntál 1. Informace: Veronika Pokorná, .

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 75 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Sv. Ducha 5, Hlásit se na tel. č. 603 272 505, Z : 22.2.2018 A : 24.5.2018. Pracoviště: Iveta steigerová - pracoviště, Sv. Ducha, č.p. 68, 794 01 Krnov 1. Informace: Iveta Steigerová, +420 603 272 505,554 610 222.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč

Číšníci a servírky Číšník - servírka v pivnici, obsluha herny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Opletalova 10, Hlásit se na e - mail guestport@seznam.cz nebo na telefon 777 246 828 nebo 608 457 625, popřípadě osobně na adrese Žižkovo náměstí 13, Bruntál od 8:00 - 16:00 hod., Z : 15.5.2018. Pracoviště: Guest port, spol. s r.o., Opletalova, č.p. 28, 792 01 Bruntál 1. Informace: Marie Charvátová, +420 777 246 828.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent odboru výstavby a životního prostředí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Městský úřad Vrbno pod Pradědem, Druh práce: referent odboru výstavby a životního prostředí, Platová třída: 10. řídí se zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, a s nařízením vlády č. 469/2002 Sb., kterým se stanoví katalog prací a kvalifikační předpoklady v návaznosti na pracovní zařazení, Požadavky: splnění povinnosti dle § 7 odst. 5 a předpokladů daných v § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, Požadavky na vzdělání: maturitní zkouška a ZOZ pro stavební řád a vyvlastnění nebo SŠ vzdělání s maturitou v oboru stavebním a 3 roky praxe v oboru stavebnictví, (další možnosti vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském programu v oboru stavebním, architektonickém nebo právním, nebo vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a dva roky praxe v oboru stavebnictví), Předpokládaný nástup: červenec 2018 nebo dohodou, Další požadavky:, • praxe ve státní a veřejné správě, zkouška zvláštní odborné způsobilosti výhodou, • základní orientace v právních předpisech výhodou (zákon č.500/2004 Sb., správní řád), • odpovědnost, důslednost při dodržování právních předpisů, vysoké pracovní nasazení, • komunikační a organizační schopnosti, flexibilita, schopnost práce pod tlakem, rozhodnost, • schopnost pracovat v týmu, ochota dalšího vzdělávání, • velmi dobrá uživatelská práce na PC, • nekuřácké pracoviště, • řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days, příspěvek na stravování a další benefity, Přihláška dle § 7 odst. 4 zákona 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení, titul uchazeče, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • číslo občanského průkazu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce se připojí tyto doklady:, • životopis s uvedením dosavadních zaměstnání a odborných znalostí a dovedností, • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce – lze doložit při jednání výběrové komise, • čestné prohlášení, že proti uchazeči není v době konání konkurzního řízení vedeno žádné trestní řízení, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, • poštou nebo osobně na podatelně úřadu v zalepené obálce označené „Referent - VaŽP“, adresa MÚ Vrbno pod Pradědem, Nádražní 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem, Termín doručení přihlášky: 29. 5. 2018 do 14:00 hodin, Z : 24.5.2018. Pracoviště: Město vrbno pod pradědem, Nádražní, č.p. 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Miroslav Adámek, +420 554 795 101.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal foto ilustrační

Břidličná zápas s Orlovou hrubě podcenila

Sjezd řeky Moravice.

Sucho vodáky netrápí, májová Moravice se jede

Protipovodňová opatření zhodnotili starostové

V Krnově se včera na Cvilíně sešli starostové měst a obcí z horního toku řeky Opavy, aby diskutovali se zástupci Povodí Odry a Ředitelství silnic a dálnic ŘSD ČR o protipovodňových opatřeních, které představují investici kolem 6,6 miliardy korun.  

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Deník přináší pravidelnou přílohu s fotografiemi miminek

Sobotní vydání regionálních Deníků přináší pravidelnou přílohu Moje rodina, která obsahuje fotografie miminek narozených v uplynulých dnech. 

Policisté „číhali“ u železničních přejezdů

Na jízdu přes železniční přejezdy se tento týden zaměřili moravskoslezští policisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT