Bruntálští plavci velmi dobře zúročili svou tréninkovou přípravu a rozhodně se neztratili. Tréninková skupina pod vedením trenéra Jana Michalíka ukázala výbornou formu, když ze čtyřiceti startů vystoupala hned třináctkrát na stupně vítězů.

Nejlepšími výkony se předvedli Roman Procházka a Terezie Dendisová. Roman si vyplaval tři tituly přeborníka kraje, čtyřikrát dohmátl druhý a jednou obsadil třetí příčku. Tereza Dendisová obsadila jedno vynikající 2. místo, dvakrát dohmátla třetí a jednou skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá.

Skvělých umístění dosáhla i Barbora Lengsfeldová, která získala krásný bronz na velmi náročné trati čtyři sta metrů polohový závod, dvakrát se ocitla na neoblíbené čtvrté příčce a jednou dohmátla jako pátá.

Nejmladší ročník staršího žactva byl rok narození 2003. I zde mělo bruntálské plavání zastoupení v Jiřím Haltmarovi. Ten se také neztratil a získal výborné třetí místo na trati sto metrů motýlek. Další nejmladší z bruntálské plavecké výpravy byla Anna Nádeníčková, která sice na stupně nedosáhla, ale její umístění mezi nejlepší patnáctkou a vylepšení osobních rekordů je také úspěchem a odměnou nejen pro ni, ale i pro trenéra a bruntálský klub.

Následující víkend pokračuje v přeborech mladší žactvo na opavském krytém bazénu.