MOKRÝ EMAN

Bohatý program jim začal víkendem 9. a 10. dubna, kdy skupina mladých plavců odjela na tradiční závod o Mokrého Emana 2016 do Prostějova ve složení Miroslav Trpka, Michael Dendis, Mathias Formánek, Zuzana Vilímovská, Markéta Lengsfeldová, Jan Stuchlík, Sebastian Kožušník, Kristýna Václavíková, Sofie Zlámalová, Karolína Peňázová a Kateřina Kaduková.

V neděli 10. dubna již ostřílení „dálkoplavci" Barbora Lengsfeldová, Terezie Dendisová a Roman Procházka odjeli na Zimní mistrovství České republiky v dálkovém plavání do Prahy Podolí.

Z Prostějova si plavecké naděje dovezly domů celkem dvanáct medailových umístění, o které se postarala především Kristýna Václavíková, která vyhrála ve všech svých startech a v distanci padesát metrů prsa dokonce překonala rekord mítinku mezi desetiletými žačkami. Jedno prvenství vybojovala také Sofie Zlámalová a další cenné kovy přidala Karolína Peňázová. Z kluků uspěli Michael Dendis a Miroslav Trpka.

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Do podolského bazénu se kvalifikovalo trio zkušených. Barbora Lengsfeldová jako starší žákyně doplavala na 7. místě. Pro Terezu Dendisovou to byla na republice premiéra, přesto si vedla výtečně, když doplavala za svou klubovou kolegyní osmá. Roman Procházka zase debudoval v nové kategorii dorostu a vylepšeným časem dohmátl také osmý.

MAZALY SE KLUBOVÉ REKORDY

Následující víkend odjely opět dvě skupiny Slavoje reprezentovat svůj klub a město Bruntál do Pardubic a České Třebové. V sobotu odcestovali Terezie Dendisová, Barbora Lengsfeldová, Zuzana Vilímovská, Kristýna Václavíková a z chlapců pak Michael Dendis s Miroslavem Trpkou.

Z Třebové putovalo do Bruntálu hned několik zlatých medailí zásluhou Kristýny Václavíkové, která svými osobními rekordy současně vymazala ročníkové rekordy klubu mezi desetiletými. Jeden z nich, letitý z roku 1987 Blanky Smutkové, přepsala dokonce o celé čtyři sekundy. K těmto veleúspěšným prvenstvím přidal ještě jeden bronz v osobním rekordu na sto metrů prsa Michael Dendis.

OSM STARTŮ, OSM REKORDŮ

V Pardubicích na jednom z prestižních závodů Českého poháru v kategorii mužů nezahálel Roman Procházka a z osmi startů v dlouhém padesátimetrovém bazénu zaplaval osm osobních rekordů. Některé z nich měly hodnotu nových klubových rekordů.

Hned nato, v sobotu 23. dubna, jela tříčlenná výprava ve složení Michael Dendis, Miroslav Trpka a Kristýna Vaclavíková na Velkou cenu do Vyškova. Domů se všichni vrátili opět s vítěznými dohmaty v cíli. Dendis vyhrál dvě stě metrů prsa a polohový závod na sto metrů. Navíc na sto metrů prsa dohmátl druhý.

Trpka si vyplaval 3. místo na sto metrů motýlek. Kristýna Václavíková musela bojovat s o dva roky staršími soupeřkami. I když na pódium nedosáhla, opět smazala ročníkové rekordy klubu.