O víkendu 6. a 7. června se v Brně uskutečnilo Mistrovství České republiky staršího žactva. Bruntálský plavecký klub odjel na brněnský dlouhý bazén reprezentovat Roman Procházka (ročník 2001). Plavecká naděje Slavoje nakonec sice skončila bez medailového umístění, ale prezentovala se skvělými výkony a ve stále kvalitnější konkurenci plavců celé České republiky se drží mezi těmi nejlepšími.

Ve čtyřech závodech doplaval Roman Procházka do desátého místa. Na padesát metrů volný způsob dohmátl jako pátý. V závodech na sto metrů volný způsob a motýlek obsadil shodně sedmé místo a dvě stě metrů motýlek zvládl Roman Procházka devátou příčkou.

O tomtéž víkendu v sobotu 6. června odstartovali bruntálští plavci dálkoplaveckou sezónu. Barbora Lengsfeldová (2002) a Jan Grygerek (1985) se představili na Tovačovském maratónu. Barbora plavala pět kilometrů a v celém startovním poli nenašla přemožitelku a stala se zaslouženou vítězkou. Grygerek bojoval v závodě na deset kilometrů a také si vedl znamenitě, což potvrdil třetím místem.

Víkend 13. a 14. června byl pro bruntálské plavce ve znamení Poháru České republiky desetiletého žactva oblasti Morava, který proběhl v Kopřivnici. Na Pohár se kvalifikovali Michael Dendis (2005), Miroslav Trpka (2005) a z děvčat Markéta Lengsfeldová (2005).

Závody přinesly pro bruntálské plavání obrovský úspěch obou chlapců. Michael Dendis zvítězil na tratích padesát prsa, sto metrů prsa, sto metrů polohový závod, dvě stě metrů polohový závod a ovládl i kraulové disciplíny na sto metrů volný způsob a čtyři sta metrů volný způsob. Miroslav Trpka zvítězil v závodech na padesát metrů motýlek a sto metrů motýlek.

Na trati sto metrů znak dohmátl druhý a stejnou druhou příčku získal na tratích sto metrů a dvě stě metrů volný způsob. Ve svém posledním vystoupení doplaval Trpka na druhém místě v závodě na dvě stě metrů polohový závod.

Markéta Lengsfeldová na medailové umístění nakonec nedosáhla, ale již její kvalifikaci na toto náročné plavecké klání je úspěchem pro ni a pro plavecký klub Slavoj Bruntál.

Současně o minulém víkendu pokračovali bruntálští dálkoví plavci v Plzni na Boleveckém rybníce. Barbora Lengsfeldová s Janem Grygerkem sbírali další body do Českého poháru v dálkovém plavání. Barbora na trati pět kilometrů skončila v náročném závodě na skvělém druhém místě a v závodě na tři kilometry doplavala celkově třetí.

Výtečně si vedl Jan Grygerek, který na trati deset kilometrů ve své kategorii nenašel přemožitele a zvítězil. Výborně si vedl bruntálský dálkový plavec i v závodě na pět kilometrů, kde obsadil druhou příčku.

Zastoupení má bruntálské plavání i na současně probíhající Olympiádě dětí a mládeže v Plzni, kde reprezentuje bruntálský plavecký klub Roman Procházka a ve své sbírce už má stříbro a bronz.