Hned čtrnáct členů bruntálského Klubu karate – dó se nominovalo na mistrovství České republiky v karate stylu goju – ryu, které se konalo tradičně v Brně. Samotného turnaje se zúčastnilo pouze deset bruntálských závodníků, ovšem jen dva z nich si neodvezli medaili. V roli hlavního rozhodčího zde působil Vít Žatka.

První titul pro Bruntál získal v úvodní kategorii kihon žáků Jan Žatka, který ve finále porazil svého „kolegu“ z klubu Adama Hlávku 2:1. Zato Tomáš Petr byl vyřazen v prvním kole. Všichni tři nastoupili i do kata žáků, tam však na zkušenější karatisty nestačili a vypadli hned v prvním kole. Stejně dopadl i Jiří Martínek a Jan Petr v kata dorostenců. V kata juniorek obsadila Tereza Hrabčáková páté místo.

Úspěchy v disciplíně kumite

ilnou disciplínou bruntálského oddílu je kumite. Zde začínali před televizní kamerou muži. V kumite mužů do osmdesáti kilogramů byl Jiří Panáček v úvodním kole nervózní a zvítězil jen těsně 1:0. V dalších kolech však nervozitu setřásl a ze všemi soupeři si suverénně poradil a obhájil titul mistra České republiky.

Kumite mužů nad osmdesát kilogramů bylo finále čistě bruntálskou záležitostí. V něm se střetli David Dvořák a Lubomír Vaverka a vítězem a zároveň mistrem ČR se stal David Dvořák, který zvítězil po taktickém boji těsně 1:0. Kumite mužů bez rozdílu hmotnosti se zúčastnili všichni tři úspěšní medailisti. Jiří Panáček a Lubomír Vaverka se spolu střetli v tvrdém boji o finále. Úspěšnější byl Jirka, který zvítězil 7:2.

V zápase o třetí místo Luboš podlehl Moravcovi z Hustopečí 0:2 a podělil se o páté až šesté místo s Davidem Dvořákem, který nestačil na Hunga z Ústí nad Labem. Finále mužů bez rozdílu hmotnosti bylo záležitostí nastupující generace karatistů. Utkali se v něm devatenáctiletý Jiří Panáček a o rok mladší Martin Ištvánek z Hodonína. Úspěšnější byl Ištvánek, který porazil bruntálského borce 0:2 a nedovolil mu získat druhý titul na tomto mistrovství.

Bronz pro Šajnarovou a Petra

V kumite žen bez rozdílu hmotnosti se čekala od Štěpánky Šajnarové další finálová účast. Ta však v úvodním zápase podcenila Benešovou z Ústí n. Labem a překvapivě jí podlehla 2:5. V opravných zápasech už Štěpánka nezaváhala a odvezla si z Brna „alespoň“ bronz. Stejnou medaili získal Jan Petr v kumite dorostenců nad čtyřicet pět kilogramů.

Společně na pátém až šestém místě se v kumite žáků bez rozdílu hmotnosti umístili Adam Hlávka a Tomáš Petr. Jan Žatka byl v této kategorii vyřazen v prvním kole, stejně jako Tereza Hrabčáková v kumite juniorek bez rozdílu vah.

Poslední titul pro bruntálskou výpravu vybojoval Jiří Martínek v kumite dorostenců do čtyřiceti pěti kilogramů. Tento třináctiletý karatista vyhrál všechny své zápasy jen 1:0, ale ve finále naplno ukázal svůj talent a porazil Kučeru z Hodonína hladce 6:0. Karatisti Klubu karate - dó Bruntál tedy získali na mistrovství čtyři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Adam Veselka, Vít Žatka