V kategorii kihon-ido žáků do jedenácti let se do finále probojovali bruntálští Denis Vodička a Nela Brázdilová. Rozhodčím se líbil více výkony Nely, která získala prémiové vítězství ze závodu v karate. V kata dosáhli nejlepšího výsledku Denis Vodička v žácích a Tereza Sikorová s Karolínou Rolandovou v žákyních. Všichni shodně obsadili 5. až 6. místa. Ostatní bruntálští mladí karatisté byli vyřazeni v 1. nebo 2. kolech.

Vítězství z minulého roku obhajoval v kumite žáků do 35 kilogramů Antonín Kučera. I letos se mu povedlo probojovat se do finále. Tady porazil 1:0 Masaře z Jindřichova Hradce a opět odjel z Hodonína se zlatem.

V kumite žaček bez rozdílu hmotnosti měl Bruntál čtyřnásobné zastoupení. Na „bedně" se však umístila jen Tereza Sikorová, která v boji o bronz porazila týmovou kolegyni Adélu Matuškovou. Páté místo získala Karolína Rolandová. Nela Brázdilová byla vyřazena už v 1. kole.

Dalším bruntálským finále bylo kumite žáků nad 35 kilogramů. Zde se utkali Filip Dvořák a Alex Vodička. Prvně jmenovaný byl v tomto souboji úspěšnější a zvítězil. Jelikož je Filip letos v přechodové kategorii mezi žáky a dorostenci, startoval i v kumite dorostenců do 45 kilo. V něm se střetl s Rezkem z Českých Budějovic, Rezek po celý zápas vedl, v závěru se však začal vyhýbat boji, za což byl napomínán a posléze vyloučen. Filipovi tak spadlo do klína druhé vítězství na turnaji.

Kumite mužů bruntálští borci zcela ovládli. Nejdříve si v kumite mužů nad 75 kilogramů poradil Lubomír Vaverka se všemi svými soupeři, včetně finále, kde zvítězil před časovým limitem jasným poměrem 8:0.

V kumite mužů do 75 kilo jej napodobil David Dvořák. I když jeho zápasy končily v řádné době a rozdíly ve skóre byly menší, i on svoji kategorii vyhrál. Oba zkušení bruntálští reprezentanti nastoupili i do královské kategorie kumite mužů bez rozdílu hmotnosti a oba se i zde probojovali do finále.

Očekávaný souboj však neproběhl. Vaverka z důvodů zranění z předešlých zápasů do finále nenastoupil a věnoval vítězství Dvořákovi. Klub karate dó Bruntál se stal se sedmi zlatými, třemi stříbrnými a jednou bronzovou medailí nejúspěšnějším účastníkem turnaje.

-vit-