Sítem kvalifikačních turnajů a národních pohárů se na MČR probojovalo 5 členů Klubu karate - dó Bruntál. Konkrétně šlo o Filipa Dvořáka, Valentýnu Mackovou, Adélu Matuškovou, Terezu Sikorovou a Denise Vodičku.

V sobotu byly na programu boje juniorů a seniorů. V juniorech bruntálský klub v dopoledním programu reprezentovala Tereza Sikorová v kumite juniorek nad 59 kg. V prvním utkání porazila Makovcovou z SK Kamiwaza 2:0, v dalším kole těsně prohrála 1:2 s Viktorií Vondrů z Českých Budějovic, v posledním kole opět těsně podlehla Karbanové z TJ Horní Měcholupy, tentokrát v poměru 2:3, a obsadila nepostupovou příčku. Celkově se umístila na 7. místě.

Těsné byly i zápasy Adély Matuškové v kumite juniorek do 59 kg. Úvodní utkání s budoucí mistryní Štěpánovou z Liberce skončilo 0:0. V dalším duelu prohrála s Krátkou z Letohradu 0:1. Poslední zápas skupiny s Trávníkovou skončil 1:1, ale Trávníková díky prvnímu udělenému bodu vyhrála na tzv. senchu. Ani Matušková do dalších bojů nepostoupila a skončila na sedmém místě.

V kumite juniorů do 68 kg Filip Dvořák v zahajovacím zápase rozdrtil Mazmanova z Rosic 6:0, v kole druhém si poradil s Lippertem z Neratovic 2:0, v posledním zápase porazil 2:0 Hrazdíru z Prahy a vyhrál svou skupinu. V bitvě o finále se utkal s Krišalem z TJ Sadská. Souboj byl dlouhou dobu vyrovnaný, 40 sekund před koncem se povedlo úderem džodan gjaku cuki Krišelovi získat bod. I přes velký závěrečný tlak bruntálského karatisty se nepovedlo stav zvrátit a Filip Dvořák se musel spokojit s bronzovou medailí.

Neděle byla ve znamení bojů mezi dorostenci a žáky. V kumite dorostenek do 54 kg Valentýna Macková narazila v 1. kole na českobudějovickou Rychlou a prohrála s ní 0:2, v kole 2. remizovala 2:2 s Šídovou z Vrchlabí. V posledním eliminačním kole porazila Novákovou z TJ Karate České Budějovice 3:0. O tom, že se Macková nedostala do bojů o medaile, nakonec rozhodla dříve udělená technika v remízovém utkání, která byla ve prospěch Šídové. Valentýna Macková tak na MČR obsadila 5. místo.

Poslední do bojů o mistrovský titul zasáhl Denis Vodička v kumite dorostenců nad 70 kg. Na úvod podlehl Trlčíkovi z Pardubic 0:4, v dalším kole remízoval s Vaňkem taktéž z Pardubic 3:3 a v závěrečném boji podlehl Snopkovi z českých Budějovic 2:7. V konečném účtování obsadil 7. místo.

Celkem si mladí bruntálští karatisté z MČR odvezli jednu bronzovou medaili, jedno páté a tři sedmá místa.