Za půl dne odkroužila na autodromu v jihomoravské metropoli 273 kol, respektive 1475 kilometrů. „Je to obrovský úspěch a především motivace pro následující rok,“ těšilo manažera stříbrného tandemu Karla Knopa.

Jediné kolo dělilo zlaté BMW od bronzu

Bruntálská stáj nasadila do závěrečného podniku okruhové sezony dohromady tři vozidla BMW M3 a automobil Caterham Roadsport 1600.

Zatímco Ančík, Daniel, Janků a Chládek dojeli v kokpitu BMW M3 E36 i přes nehodu osmí, zlaté BMW manželů Halových skončilo čtvrté se ztrátou jediného kola. Nováčci na brněnském okruhu Finstrlová, Vobořil, Ondrák a Kostrhoun za volantem vozu Caterham Roadsport vzali v silné konkurenci zavděk šestou příčkou.

Knop: Vše jelo na 99 procent

Manažer bruntálské stáje Karel Knop si všimnul, že i na ryze amatérských podnicích rostou požadavky na technické zázemí jednotlivých týmů. „Byl to asi první závod, kde technika a piloti fungovali na 99 procent. Je zřejmé, že se čím dál víc začíná závodit v rychlosti zastávek v boxech, taktice na tankování a spoustě věcí okolo,“ přemítal.

„To, co jsme nedávno jen obdivovali u závodů F1, se nyní stává součástí i amatérských závodů. Jsou tak kladeny i zvýšené nároky na fungování týmu jako celku,“ dodal Knop.

Okruhová sezona přitom vyšla Autosportu náramně. Dvě bruntálská BMW obsadila v konečném součtu druhé a třetí místo s jednobodovým mankem na vítěze.