„Všichni hráči se na nadcházející dvojzápas těší!“ potvrdil kapitán bruntálského mužstva. Ambice pro nadcházející sezonu jsou skromné. Gang se chce především vyhnout záchraným patáliím, byť Kožina neodmítá i vyšší cíle. „Našim cílem pro tuto sezonu je vyhnout se bojům o záchranu. Reálně předpokládáme, že bychom se mohli na konci sezony umístit v horní polovině tabulky,“ pokračoval v rozhovoru.

V Moravskoslezské lize na Bruntálské čekají silní soupeři. Zřejmě největším favoritem je rezervní družstvo extraligového Pepina. „Pokud se kdokoliv podívá na obsazení naší soutěže, tak je mu jasné, že tato sezona bude mnohemtěžší,“ dodal Kožina. V neprospěch bruntálských florbalistů mírně hovoří absence dostatečného tréninku. „Přípravu jsme vzali hodně herně,“ prozradil kapitán.

Gang přes léto prakticky netrénoval, na programu nebylo ani klubové soustředění. Naopak se Bruntálští zúčastnili hned několika turnajů, včetně Poháru České Florbalové Unie. Právě premiérovou účast ve vyřazovací soutěži, obdoby fotbalového poháru, si v Gangu pochvalují. Kožinův tým nečekaně prošel přes řadu silných soupeřů do druhého kola, v jehož sítích nešťastně uvízl jen o skóre. „Postup se opravdu moc nečekal,“ potvrdil kapitán týmu.

Nová posila

V případě postupu do třetího kola by se Bruntálští utkali s extraligovými Vítkovicemi. Pro amatérské florbalisty šance, která leckdy přichází i jednou za život. „To je opravdu smůla! Takový úspěch jako letos se nám dlouho nemusí povést,“ doplnil Kožina.

Gangu se v minulé sezoně nevyhly problémy se šířkou kádru. Právě nepříliš početná sestava je totiž pro bruntálský klub charakteristická. Pro novou soutěž jej alespoň posílil Petr Mikeška. „Tento univerzální hráč, který si zahrál i druhou ligu za FBC Holešov, by měl týmu pomoci svými zkušenostmi a hlavně taktickou vyzrálostí,“ vysvětlil Adam Kožina. Sečteno a podtrženo, na Gang čeká nevyzpytatelná sezona.

Nováček Moravskoslezské ligy sice patří mezi outsidery, ale právě tato role z něj může udělat černého koně skupiny. Ostatně loňský postup si bruntálští hráči nevybojovali náhodou. Hned na úvod soutěže se Kožinův tým představí na domácím hřišti. Nikoliv však v Bruntále, ale ve zcela nové hale v Brušperku, která se stala dočasným útočištěm Gangu. I ten totiž k pravidelnému tréninku postrádá hřiště regulérních rozměrů. „Myslím, že problém to určitě je, ale v našem případě ne tak velký, protože na velkém hřišti netrénujeme,“ uzavřel.

Kožina: Nechceme hrát o záchranu

O víkendu vstoupíte do nové sezony. Jak se těšíte?

Všichni hráči se na nadcházející dvojzápas těší! Je to pro nás začátek nové sezony a to ve vytoužené vyšší soutěži. Všichni jsme se celou minulou sezonu snažili hrát co nejlépe, naše snažení přineslo ovoce a teď můžeme všem dokázat, že se nejednalo pouze o náhodu.

Jak jste v Bruntále trénovali během letní přestávky? Měli jste nějaké soustředění?

Gang si během prázdnin vzal dovolenou. Trénink ani žádné soustředění se neodehrálo. Jelikož jsou všichni hráči našeho týmu hodně časově vytížení, tak jsme přípravu vzali hodně herně. Účastnili jsme se několika turnajů a to Jadberg cupu, Fatpipe cupu, Slováckého poháru a samozřejmě poháru ČFBU.

Herní praxi už máte díky pohárovým utkáním. Jak jste spokojení s působením v soutěži, tedy postupem do druhého kola?

Letošní ročník byl naším prvním. Cíle v poháru určitě nebyly vysoké, celý tým si jen chtěl zahrát proti kvalitním celkům z vyšších soutěží a tuto zkušenost využít v nadcházející sezoně. Postup do druhého kola se opravdu moc nečekal, ale v konečném účtování nás může mrzet, že v druhém kole naše cesta soutěží skončila.

Nemrzí vás, že jste přišli o možnost hrát proti extraligovým Vítkovicím?

To je opravdu smůla! Takový úspěch jako letos se nám dlouho nemusí povést. Je škoda, že jsme nepostoupili do další fáze soutěže, a to i přes dobře rozehrané druhé kolo. Věřím, že jsme se z tohoto zklamání oklepali a všechny zkušenosti z poháru ČFBU nám přijdou v nadcházející sezoně vhod.

Loni jste postoupili do moravskoslezské ligy mužů. Jaké jsou ambice? Znáte sílu soupeřů?

Naším cílem pro tuto sezonu je vyhnout se bojům o záchranu. Reálně předpokládáme, že bychom se mohli na konci sezony umístit v horní polovině tabulky. Pokud se kdokoliv podívá na obsazení naší soutěže, tak je mu jasné, že tato sezona bude mnohem těžší. Myslím, že náročnost MS ligy mužů ilustruje účast B mužstva Pepina Ostrava.

Nabrali jste přes léto nové posily?

Minulou sezonu jsme měli problém s nepříliš širokým kádrem. Pro letošek k nám tedy přišel na hostování Petr Mikeška. Tento univerzální hráč, který si zahrál i druhou ligu za FBC Holešov, by měl týmu pomoci svými zkušenostmi a hlavně taktickou vyzrálostí.

O víkendu hrajete s Vipers Ostravou a Sbornou Bílovec, jaké jsou cíle?

Vipers v minulé sezoně skončili na pátém místě, což je v souboji s námi pasuje do role favorita. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet, ale věřím, že to bude hodně vyrovnaný zápas, který by s trochou štěstí mohl skončit dobře pro nás. V druhém zápase nastoupíme proti týmu, který stejně jako my letos postoupil do vyšší soutěže. Pro oba týmy to bude klíčový zápas na začátku sezony. Zápas bude určitě hodně složitý, ale chtěli bychom z něj získat 3 body.