V čele soutěže je obhájce loňského prvenství Blood Pack U Soba, který v první polovině soutěže ani jednou nezaváhal a s plným počtem bodů drží první příčku v soutěži. Blood Pack před začátkem soutěže přivedl do svého týmu krnovskou dvojici Haleňák, Gojný, kteří společně s loni nejlepším jednotlivcem Tomkem vytvořili silnou základní osu týmu.

Na druhém místě je loni bronzový tým Zubaté žáby z Roští, který kromě utkání s Blood Pack dokázal porazit všechny další soupeře a s tříbodovou ztrátou stíhá lídra soutěže. Třetí příčku v nabité konkurenci drží Rychlé šípy Perutýni, kteří mají na svém kontě dvě porážky a těsný odstup za vedoucí dvojicí.

Všechny tři vedoucí týmy proti loňsku výrazně posílily a na jejich výsledcích je to znát. Kvarteto nejlepších doplňuje sestava Barbarů z Rallye, kteří naopak již několik sezon bojují v ustáleném složení. Jejich propad na první příčku Blood Packu je již propastných 9 bodů, se soupeři pod nimi však Barbaři ještě svedou lítý boj o stupně vítězů.

Velkým překvapením jsou výkony dosud pátých Mazlíků 2 U Soba, kteří celé roky okupovali nejspodnější patra ligové tabulky. Také tento tým hledal posily v Krnově (Rada, Stržínek, Palettová) a zdá se, že se to vyplatilo.

Mírným zklamáním je naopak šestá pozice The Blue Oyster u Čagana, kteří v předchozích sezonách bojovali o nejvyšší příčky. Z týmu ale před letošní soutěží odešli oba nejlepší hráči a tým se chvíli vzpamatovával z nepříliš povedených výkonů v začátku ligy. Horní polovinu tabulky uzavírá Esko Bar.

Příjemným překvapením jsou výsledky Bandit Of Rallye. Na dně ligové tabulky se pak krčí trojice Sobíci Bar u Soba, Bařilovci u Bařila a Mazlíci 1 bar u Soba.

„Soutěž je letos kvalitnější než v minulých letech. Přibylo několik dobrých hráčů z Krnova a také domácí šipkaři se neustále zlepšují. Druhá polovina bude hodně napínavá, vedoucí kvartet je více než vyrovnaný. Rozhodovat bude každý zápas, každé zaváhání," uvedl Jiří Vlček, který po čtyřech sezonách v The Blue Oyster u Čagana letos startuje v dresu Zubatých žab z Roští. Soutěž se hraje o víkendech v hospůdkách v Bruntále a Světlé Hoře.

Spousta lidí má šipky zafixovány jako hospodský sport. Ale šipky na té vrcholové úrovni jsou čistokrevný sport. Vždyť krnovský tým Mirage v minulosti dvakrát vyhrál mistrovství České republiky družstev, současný nástupce DC Krnov v dresu Zlatá Koule Olomouc dominuje šipkařům Olomouckého kraje a pravidelně jezdí na mistrovství ČR.

„Kamarád a soupeř Karel Sedláček z Červeného Kostelce se letos už podruhé probojoval na mistrovství světa do anglického Lakeside, jeho výborné výkony mohli diváci vidět na Eurosportu v televizi. Tohle už je ale o každodenní tréninkové řeholi, a každém víkendu na šipkových turnajích u nás i v zahraničí.

Nejlepší hráči u konkurenční PDC si vydělají i statisíce liber, jejich utkání sleduje přímo v hale deset tisíc nadšených diváků, je to neuvěřitelná show," odhaluje šipkový sport Jiří Vlček, který tento sport provozuje již více než 15 let.

-sea-