Nejlepšími kolektivy roku 2022 se stali mladí šachisté SK Šachy Krnov, kteří si vybojovali postup do extraligy, karatisté DÓ Karate Bruntál za 2.místo na mistrovství světa týmů a silniční koloběžky KOSTKA RACING Rýmařov, kteří získali 17 medailí na světovém šampionátu v Estonsku. Nejlepšími sportovci v kategorii tělesně postižených byli vyhodnoceni: sportovní střelkyně Amálie Knapová ze Střeleckého klubu Horní Benešov a mistryně České republiky v kuželkách Jarmila Horáková, která hájí barvy Kuželky klubu Horní Benešov.

Horní Benešov porazil Karvinou
Horní Benešov porazil Karvinou, Vlašánek dal hattrick

Jedenáctku nejlepších, která se vyhlašuje bez pořadí, tvořili medailisté z mistrovství světa, mistrovství Evropy a Českých šampionátů, a to plavci Adam Simko a Karolína Mitová z PS Slavoj Bruntál, boxer Tomáš Glovčík z Thai Box Rival Vrbno, karatisté Lubomír Vaverka a Filip Dvořák z Karate DÓ Bruntál, offroad trialista Jiří Kobylka z OFF klub Moravský Kočov, střelkyně Viktorie Šindlerová z SSK Horní Benešov, plavkyně TJ Krnov Barbora Říhová, sportovní gymnastky TJ Praděd Bruntál Elena Zlámalová a Lucie Nejedlá, a třetí z mistrovství světa Fem45 Jana Vyčítalová z ACS Drak Vrbno p. Pradědem.

Vyhlášení ankety moderoval místopředseda RS ČUS Bruntál Jan Urban, který všechny sportovce vyzpovídal. O sportovní a kulturní část se postaraly sportovní gymnastky TJ Praděd Bruntál pod vedením Libuše Hornové a Milady Friedlové a 2G band Mirka Schuberta.

„Jsem moc rád, že se letošní vyhlášení nejlepších sportovců a kolektivů opět vydařilo. Naše velké poděkování patří sponzorům a především vedení obcí a měst, které nám s vyhlášením ankety každý rok finančně pomáhají. Mladí sportovci si ocenění určitě zaslouží a jsme moc rádi, že i v našem okrese vyrůstají medailisté a reprezentanti," zhodnotil letošní slavnostní ceremoniál Jan Urban.