Na vítězných hodech se mimo jiné podílela i Štěpánka Šajnarová. Ta dominovala především v kategorii kumite do 68 kilogramů.

V podzimní medailové sklizni pokračovali svěřenci Víta Žatky už na říjnové Velké ceně Opavy. Konkurence? Více než čtyři stovky závodníků z pěti států středoevropského regionu. V konfrontaci obstála zejména Šajnarová, jež obsadila po suverénním výkonu první místo. Medailovou bilanci bruntálského výběru rozšířil třetí příčkou mezi muži ještě David Dvořák a Sandra Suralová, která v kumite starších žaček do 50 kilogramů dosáhla na bronz. Mikuláš Toman, Jan Petr a Tereza Hrabčáková uvízli v síti úvodních kol vyřazovacích bojů.

Výbornou podzimní formu potvrdila Sandra Suralová na krajském přeboru mládeže v Havířově. Zatímco v kumite starších žaček jí kýžený titul neunikl, v kategorii kata se musela smířit s bronzovým kovem. Vystoupení bruntálských nadějí podtrhl Jan Petr třetí příčkou v kumite starších žáků do 52 kilogramů.

Medailová žeň svěřenců Víta Žatky naplno vypukla na turnaji v Odrách. Obsazení: více než tři stovky karatistů, čtyři desítky klubů z České republiky, Slovenska a Polska. A také reprezentanti bruntálského klubu. Premiantka Dagmar Štůralová při svém debutu obsadila hned první příčku v kata starších žaček.

Žatka je spokojený

Žatkovi svěřenci v Odrách prokázali, že jejich doménou je především kumite. Štůralová v kategorii starších žaček do 50 kilogramů získala bronzovou medaili, přičemž stejného umístění dosáhl mezi žáky Jan Petr. Na úspěšného českého reprezentanta Jiřího Panáčka a Lubomíra Vaverku zbyly v kumite mužů pouze stříbrné kovy. O výborný úspěch se postarala především Štěpánka Šajnarová, která si z Oder odvezla hned dvě medaile. Kromě té stříbrné i zlatou z kumite žen do 68 kilogramů.

„S některými výkony jsem velmi spokojený, s některými už méně. Ale každý předvedl více méně to, co jsem očekával. Bylo však vidět, že některým závodníkům chybí zkušenosti,“ řekl bruntálský trenér. Vít Žatka momentálně připravuje své svěřence na závěrečné vyvrcholení mládežnické sezony. Tím bude domácí šampionát, který se uskuteční v Hodoníně v první polovině prosince.