Pro Barboru Smékalovou, Nikolu Kerhartovou, Zuzanu Nábělkovou a Marii Nedopilkovou šlo o jedinečnou možnost porovnat své schopnosti se světovou konkurencí.

Do Francie totiž dorazily i závodnice z Hongkongu, Singapuru nebo třeba Kuvajtu. Soutěžilo se v náročných podmínkách, protože teplota se vyšplhala nebývale vysoko, během závodního zápolení až na 34 stupňů.

„Nejmladší sedmiletá Nikolka Kerhartová závodí teprve druhým rokem, ale má již za sebou první úspěchy. Byla na svém druhém mezinárodním závodě a teprve sbírá zkušenosti, a to velmi úspěšně. A pokračovala i v Chambery. Ve své kategorii získala za sestavy bez náčiní a se švihadlem stříbrnou medaili a pohár za druhé místo celkového pořadí,“ uvedla předsedkyně MG Bruntál Jana Kerhartová.

Velmi dobře se vedlo i dalším. Zkušenější Zuzana Nábělková patří ve své kategorii mezi top třicet závodnic v republice. Na francouzské půdě se prezentovala skvělým bezchybným výkonem, který stačil na třetí příčku a tudíž i stupně vítězů.

Opomenout nelze ani úspěšná představení starších gymnastek Barbory Smékalové a Marie Nedopilkové. Druhá zmíněná se díky zdařilým sestavám s obručí a švihadlem vyhoupla na druhé místo celkového pořadí.

Její oddílová kolegyně dokonce svou kategorii ovládla. Sestavy s obručí a kužely byly oceněny nejvyšší známkou. Všechna děvčata těžila z tvrdé práce a kvalitní přípravy pod taktovkou trenérky Hany Smékalové.

„Ziskem jedné zlaté, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile se naše gymnastky dostaly do povědomí nejen svým jménem, ale i místem, které reprezentovaly, o čemž svědčí také pozvání na další závody nejen do Francie, ale třeba do Hongkongu,“ připojila ještě Jana Kerhartová a na závěr dodala:

„Všechny závodnice dosáhly ve Francii na medailová umístění a poslední závody sezony byly její pomyslnou třešničkou. Současně jde o odměnu za celoroční práci v tréninku, kterému se věnuji každou volnou chvilku za všestranné podpory svých rodičů.“