Pro Barboru Smékalovou, Nikolu Kerhartovou, Zuzanu Nábělkovou a Marii Nedopilkovou šlo o jedinečnou možnost porovnat své schopnosti se světovou konkurencí.

Do Francie totiž dorazily i závodnice z Hongkongu, Singapuru nebo třeba Kuvajtu. Soutěžilo se v náročných podmínkách, protože teplota se vyšplhala nebývale vysoko, během závodního zápolení až na 34 stupňů.

Hrad Sovinec - Ilustrační foto.
Hodokvas na hradě Sovinci

„Nejmladší sedmiletá Nikolka Kerhartová závodí teprve druhým rokem, ale má již za sebou první úspěchy. Byla na svém druhém mezinárodním závodě a teprve sbírá zkušenosti, a to velmi úspěšně. A pokračovala i v Chambery. Ve své kategorii získala za sestavy bez náčiní a se švihadlem stříbrnou medaili a pohár za druhé místo celkového pořadí,“ uvedla předsedkyně MG Bruntál Jana Kerhartová.

Velmi dobře se vedlo i dalším. Zkušenější Zuzana Nábělková patří ve své kategorii mezi top třicet závodnic v republice. Na francouzské půdě se prezentovala skvělým bezchybným výkonem, který stačil na třetí příčku a tudíž i stupně vítězů.

Opomenout nelze ani úspěšná představení starších gymnastek Barbory Smékalové a Marie Nedopilkové. Druhá zmíněná se díky zdařilým sestavám s obručí a švihadlem vyhoupla na druhé místo celkového pořadí.

Pavel Kováčik z podvýboru pro vodní hospodářství v televizním vystoupení prohlásil, že výstavbě přehrady Nové Heřminovy klade odpor ministerstvo životního prostředí.
Ministerstvo životního prostředí prý klade odpor přehradě Heřminovy

Její oddílová kolegyně dokonce svou kategorii ovládla. Sestavy s obručí a kužely byly oceněny nejvyšší známkou. Všechna děvčata těžila z tvrdé práce a kvalitní přípravy pod taktovkou trenérky Hany Smékalové.

„Ziskem jedné zlaté, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile se naše gymnastky dostaly do povědomí nejen svým jménem, ale i místem, které reprezentovaly, o čemž svědčí také pozvání na další závody nejen do Francie, ale třeba do Hongkongu,“ připojila ještě Jana Kerhartová a na závěr dodala:

„Všechny závodnice dosáhly ve Francii na medailová umístění a poslední závody sezony byly její pomyslnou třešničkou. Současně jde o odměnu za celoroční práci v tréninku, kterému se věnuji každou volnou chvilku za všestranné podpory svých rodičů.“

Zelený koberec natažený v místech, kde nestihla vyrůst tráva je symbolem nedokončenosti generální rekonstrukce koupaliště.
Krnovské koupaliště potřebuje doladit