Basketbalové kadetky jsou v nadregionální soutěži zatím druhé. O víkendu musely cestovat na půdu posledních Hranických Panterek. „Nejrůznější povinnosti nedovolily odcestovat na utkání do Hranic několika hráčkám. Proti jsme tak nastoupili pouze v sedmi děvčatech," nastínil situaci trenér bruntálských basketbalistek do sedmnácti let Dalimil Morys.

A nebyl to od hostujících hráček moc pohledný výkon, i když své soupeřky dokázaly přehrávat. „Z důvodu malého počtu hráček si měly holky při bránění odpustit zbytečné používání rukou. Tento pokyn však braly v prvním poločase dost na lehkou váhu.

Za každou cenu se snažily sebrat soupeřkám míč. Z toho samozřejmě vyplynuly nesmyslné fauly jak na útočné polovině, tak v obraně," povídal Dalimil Morys a dodal: „Dvě hráčky tak měly do poločasu už čtyři osobní chyby."

Navíc hráčky Bruntálu působily hodně unaveným dojmem. „Byly taneční půlkolony. Některé holky pár hodin před odjezdem opustily taneční parket," pokyvoval hlavou zkušený trenér SK Bruntál a pokračoval:

„Ono i některé pohyby působily až moc ladně. Jakoby ještě nestihly přepnout z kroků tanečních k těm basketbalovým. Chybělo i soustředění se na hru. Několik přečíslení nebylo vyřešeno správně. Přihrávky nám lítaly do různých stran, míč prolétával mezi prsty."

O poločase tak přišla v kabině domluva. „Holky si uvědomily, že vybudovaný náskok nemusí při tomto přístupu k utkání přinést úspěch. A naštěstí přehodnotily svůj přístup," usmál se Morys.

Daleko lépe začala pracovat bruntálská obrana. „Dvě hráčky pod hrozbou vyfaulování se udržely bránit pouze pozičně na nohách. Poctivěji pracovaly podkošové hráčky na doskoku. Zlepšily se přihrávky," pochvaloval si lodivod hostí.

Hostující tým si v poklidu dokráčel k vítězství. Převahu měl po celou dobu utkání, dokázal využít i mírnou výškovou převahu a větší zkušenosti. „Proti silnějším týmům by ale dnešní hra z prvního poločasu rozhodně na vítězství nestačila," varoval na závěr Dalimil Morys.

Hranické Panterky - SK Bruntál 71:34 (8:22, 9:14, 10:21, 7:14)
Bruntál (sestava a body): Mazalová 21, Nikol Barnetová 14, Kuspišová 10, Ječmenová 8, Balušková 6, Jonášová 6, Samsonová 6. Trenér: Dalimil Morys