I když hostující výběr během zápasu rozhodně nepodal špatný výkon, v první čtvrtce se hledal, čemuž odpovídá i desetibodové manko.

„Nastoupili jsme do utkání nesoustředění. Potýkali jsme se hlavně s herní nedisciplinovaností. Ještě do konce prvního poločasu se vyfaulovala jedna z našich nejzkušenějších basketbalistek Radka Kuzmová,“ komentoval trenér Bruntálu Dalimil Morys.

Ve druhé čtvrtině se situace otočila, domácí Vlčice byly ve skóre dotaženy, obrat se pak konal ve třetí části. „Soupeř nechal v tomto hracím období odpočívat svou stěžejní podkošovou hráčku, čehož jsme využili. Odskočili jsme na rozdíl osmi bodů,“ přibližoval kouč bruntálského celku.

Klíčový únik se ovšem nakonec nekonal, do závěrečné části šli hosté s dvoubodovým vedením a brzy o něj přišli. Jejich hra totiž začala váznout. „Bohužel jsme se vrátili k chaotické hře z první čtvrtky. Nedařila se nám kombinace a dostávali jsme se pouze ke střelám zdálky.

Naším největším problémem v celém utkání byly nepřesné přihrávky. Výsledek je pro nás trochu krutý, protože rozdíl narostl až v posledních minutách, kdy jsme chtěli Žďár dotáhnout,“ poznamenal Dalimil Morys a ještě podotkl: „Vlčice nepatří mezi naše oblíbené soupeře. Příliš se nám na tento tým nedaří. I naše předchozí vzájemné duely byly jako přes kopírák. Ten poslední na to navázal.“

Druholigové družstvo Bruntálu tak zažilo typický první zápas nové sezony. Výkon měl k optimu daleko a trenér se bude pídit po tom, v čem bude potřeba zabrat.

„Máme mladý tým, spousta holek se dostalo do věku, kdy už mohla brigádničit. Toho také řada z nich využila. Chtěli jsme jim dopřát klid, a proto nedošlo na přípravné zápasy. Musíme se dostatečně rozehrát. Prohraný duel se Žďárem si musím ještě důkladně vyhodnotit, abych přišel na všechny nedostatky, kterých jsme se dopouštěli,“ posunul se dále Dalimil Morys, jehož na prahu nového ročníku může těšit, že kádr zůstal pohromadě.

„Máme k dispozici stejný tým. Kromě mladých basketbalistek tam máme i zkušenější hráčky. Nikdo nás neopustil, takže budeme v nezměněné sestavě,“ doplnil na závěr.

BK Vlčice Žďár - SK Bruntál 75:57 (22:12, 29:29, 49:51).
Body Bruntálu: Šandová 19, Jedličková 15, S. Barnetová 9, Mazalová 7, Samsonová 5, Kuzmová 2. Rozhodčí: Trmač, Mlynarčík. Trojky: 4:8. TH: 19/29:9/11. Fauly: 16:23.

Bruntál vstupuje do poháru  

Sotva bruntálské basketbalistky zahájily novou sezonu naší druhé nejvyšší soutěže, už je čeká i první kolo Nilfisk Českého poháru. V jeho rámci se během svátečního pátku 28. září představí na palubovce druholigového nováčka BK Napos Vysoké nad Labem.

Začátek je naplánován na 17. hodinu.