Nervozita z prvního vystoupení v nové soutěži nebyla na Bruntálu vůbec znát. Hráčky domácích si od začátku s prostějovským výběrem nebraly servítky a stále si udržovaly několikabodový náskok.

Do poslední čtvrtiny dokonce vstupovaly s vedením o čtrnáct bodů. Mezi šestou a devátou minutou ovšem Prostějov zaznamenal šňůru jedenácti bodů v řadě a později se dokonce ujal vedení.

„Závěr byl skutečně dramatický. Naštěstí jsme před koncem proměnili dvě trojky, které rozhodly. Pochvalu zaslouží teprve patnáctiletá Petra Mazalová na křídle. Hrála skvěle, zaznamenala čtrnáct bodů, na palubovce byla nejmladší a také nejlepší,“ mínil trenér Bruntálu Dalimil Morys, jenž si pochvaloval i návštěvu ve sportovní hale v Zeyerově ulici:

„Přišlo se na nás podívat okolo 150 lidí, což je velmi slušná návštěva. Soutěž nebude jednoduchá. Kromě moravských týmů nás čekají i ty české. Nemám je důkladně nastudované, ale dostalo se ke mně, že jsou kvalitnější.“

Bruntál měl hrát i v sobotu, ale duel se Žďárem nad Sázavou se přeložil na středu 27. září se začátkem v 18 hodin. „Se stejným soupeřem se rovněž doma utkáme v rámci prvního kola českého poháru i o den později od 10 hodin. Hosté nás požádali o přeložení, aby nemuseli dvakrát cestovat,“ dodal Dalimil Morys.

SK Bruntál – Prostějov 70:68 (24:21, 39:34, 58:44)
Body Bruntálu: S. Barnetová 22, Mazalová 14, Šandová 14, Jedličková 9, N. Barnetová a Kuzmová 4, Samsonová 3. Trojky: 4:3. TH: 16/26:17:24. Fauly: 21:21. Rozhodčí: Toboláková, Kavan